Lajoš Klein spoznal meno súpera pre ďalší zápas: Nastúpi proti bojovníkovi, vďaka ktorému sa dostal do UFC!

Lajoš Klein

Lajoš Klein spoznal meno ďalšieho súpera (Zdroj: Instagram/lajosko.klein)

#Jediný slovenský MMA bojovník, ktorý pôsobí v organizácii UFC spoznal meno svojho ďalšieho súpera. Lajoš Klein nastúpi proti Nateovi Landwehrovi, ktorý mal v septembri 2020 zápasiť so Shanom Youngom na UFC 253. Landwehr sa zranil a na poslednú chvíľu tento zápas vzal práve Klein. Lajoš vyhral hneď v 1. kole a za svoje pôsobenie v UFC dnes sčasti vďačí aj svojmu budúcemu súperovi.

Ďalší Američan

Zápas s Landwehrom prebehne na jednom z turnajov série UFC Fight Night 16. októbra 2021. V súčasnosti jediným oznámený súbojom tohto galavečera je práve duel Klein vs. Landwehr. Pre Lajoša pôjde o ďalšieho súpera zo Spojených štátov, keďže naposledy sa predstavil proti Mikovi Trizanovi.

S ním v pomerne vyrovnanom zápase predsa len ťahal za kratší koniec povrazu a prehral u všetkých rozhodcov na body. V súčasnosti má Lajoš v UFC skóre 1-1  a vezie sa na vlne jednej prehry v rade. Rodák z Nových Zámkov má však veľmi dobrý celkový rekord 17-3 so skvelým pomerom ukončení. Spomedzi všetkých výhier Klein išiel na body len jedinýkrát.

Nate Landwehr so skóre 14-4 je v UFC od januára 2020. Z troch duelov pod touto organizáciou si pripísal až 2 porážky a je dosť možné, že prípadná prehra s Kleinom by pre 33-ročného Američana znamenala koniec v najlepšej lige sveta. Landwehr vo svojich zápasoch zostáva výlučne v postoji. Zaujímavosťou je, že doposiaľ v kariére nikdy nevyhral na submisiu.

Lajoš Klein sa nevie dočkať

Tento zápas oznámil rodák spod Tatier na svojom Instagram profile. V tomto príspevku neskrýval nadšenie z jeho nasledujúceho duelu: „Čaute, mám pred sebou zmluvu s UFC, takže práve idem podpísať ďalší zápas. Keďže som mal zranenie, chcel som v tomto roku odbúchať ešte jeden duel.

Pomaličky sa dávam do kopy, chcem si ísť napraviť chuť. Meno súpera je kvalitné, už sa na to neskutočne teším.“ Slovenský bojovník opäť plánuje na tento súboj odletieť do zahraničia na prípravný kemp. Osvedčenou destináciou je pre Kleina floridský gym Sanford MMA, kde dlhodobo pôsobí aj český bojovník Oktagonu Viktor Pešta.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame