Lajoš Klein nemusí byť jediný: Tesne pred bránami UFC je ďalší zverenec trnavského Spartakus Fight Gymu

Martin Buday je tesne pred bránami UFC

Martin Buday je tesne pred bránami UFC (Zdroj: Instagram/badysbjj)

#Tímový kolega Lajoša Kleina z trnavského Spartakus Fight Gymu Martin Buday urobil ďalší významný krok smerom k UFC. Podpísal zmluvu s jeho novým manažmentom Ruby Sports & Entertainment, kde je aktuálne aj Klein. Buday sa tak pripojil do tímu k veľmi známym bojovníkom, ako je napr. Michel Pereira, Josh Parisian, Mackenzie Dern, Cynthia Cavillo alebo najbližší súper Macha Muradova, Andrew Sanchez.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Buday (@badysbjj)

Nová stajňa

Cieľom spolupráce s Ruby Sports & Entertainment bude primárne dostať Martina Budaya do najlepšej organizácie sveta. 29-ročný ťažkotonážnik má momentálne skóre 7-1, pričom len raz nedokázal ukončiť súpera pred limitom. Naposledy sa predstavil na turnaji Oktagon 14, kde pákou na ruku zdolal bývalého titulového vyzývateľa Daniela Dittricha.

O Budayovi sa čoraz častejšie píše aj na zahraničných portáloch. Je označovaný za jedného z najhorúcejších kandidátov na novú akvizíciu UFC v ťažkej váhe. Martin zároveň drží šnúru 6 víťazstiev v rade a jeho jediná prehra v kariére je proti už dnes UFC bojovníkovi, Juanovi Espinovi.

Najprv titul v Oktagone?

Na tlačovej konferencii Oktagon Time 3 po tom, čo sa Michal Martínek vzdal titulu šampióna, bolo oznámené, že Martin Buday sa pobije o titul ťažkej váhy s Mikhailom Mokhnatkinom. Budayovi skrížil plány koronavírus, ktorý mal uňho veľmi náročný priebeh. Zo zápasu s Mokhnatkinom zišlo, avšak nie je vylúčené, že tento súboj je stále v pláne.

Martin už začína zahajovať prípravu na ďalší zápas a postupne sa adaptuje do tréningového procesu. Zverenec Attilu Végha je držiteľom čierneho pásu brazílskeho džiu-džicu a mnohonásobným medailistom v grapplingových súťažiach. V prípade, že sa medzičasom Buday ešte nedostane do UFC, jeho ďalší zápas bude podľa slov promotéra Novotného na 100% titulový.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Buday (@badysbjj)

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/badysbjj
Odporúčame