Veľká škoda! Lajoš Klein vo svojom 2. vystúpení pod taktovkou UFC nestačil na amerického šampióna

Lajoš Klein

Lajoš Klein nestačil na Mika Trizana (Zdroj: Instagram/ufc)

#Prvý a momentálne jediný Slovák v UFC Lajoš Klein prehral vo svojom 2. zápase pod krídlami najprestížnejšej organizácie sveta. V 15-minútovej bitke prehral s americkým šampión Mikom Trizanom jednomyseľným rozhodnutím na body. Klein upravil svoje skóre na 17-3. Pre Lajoša to bol len 2. zápas v kariére, ktorý šiel do bodového rozhodnutia.

Prevaha

Trizano nastúpil do zápasu po dvojročnej prestávke, čo však jeho výkon ovplyvnilo len z pozitívnej stránky. Od úvodnej minúty bol tým bojovníkom, ktorý tvoril zápas a vyvíjal na slovenského reprezentanta neustály tlak. Prvé kolo si však u 2 rozhodcov pripísal na svoju stranu predsa len Lajoš, ktorý doručil na záver kola úspešný takedown.

V 2. kole sa Lajošovi začalo o niečo viac dariť v postoji, no stále nedokázal Američana ničím konkrétnym ohroziť. Ten pokračoval v sústavnom tlaku a naplno využíval svoju výškovú prevahu, ktorá bola až o 10 centimetrov. Klein opäť na záver kola dokázal spraviť takedown. Z neho však nevyprodukoval žiadny úder a Trizano z defenzívy uštedril väčšie množstvo úderov.

Záverečné kolo bolo poznamenané tvrdou zadnou, ktorú schytal Lajoš hneď na začiatku. Američan v celom kole absolútne dominoval a Klein sa mal po celý čas problém z ťažkého úderu rozpamätať. Tak ako v predchádzajúcich kolách, aj v treťom sa mu podarilo vziať Trizana na zem. Ten však Slovákovi nasadil gilotínu a Kleina pred ňou zachránil až záverečný gong.

Pretrhnutie série

Lajoš prehral u všetkých 3 bodových rozhodcov, pričom jeden z nich mu neprisúdil ani 1. kolo. Slovák stratil win streak 8 zápasov a v UFC svoje skóre vyrovnal na 1-1. Po skvelom vstupe na UFC 253 prišla 1. porážka v kariére na body. Náročný duel ukázal reprezentantovi trnavského Spartakus Fight Gymu, na čom treba popracovať a verme, že do ďalšieho zápasu nastúpi slovenský rodák v omnoho lepšej forme.

Zdroj: hashtag.sk