Lady Gaga si odniesla za rolu v Zrodila sa hviezda nomináciu na Oscara: Najbližšie si zahrá kriminálničku v ďaľšom veľkom filme 

Rebríček 30 najlepších filmov, ktoré sú v skutočnosti remaky

Pripravili sme si pre teba rebríček 30 najlepších filmov, ktoré sú v skutočnosti remaky (Zdroj: Warner Bros. Pictures)

#Kedysi kontroverzná a extravagantná speváčka všetkých prekvapila svojim hereckým výkonom a stvárnením Ally vo filme Zrodila sa hviezda. Po boku Bradlyho Coopra vytvorila Lady Gaga k filmu soundtrack, do ktorého spadá aj megahit Shallow. A ten získal Oscara s tým, že speváčka mala nomináciu na najlepšiu herečku.

Lady Gaga svoj herecký talent predviedla už v roku 2015, keď si za rolu v American Horor Story odniesla Zlatý Glóbus. Bol to však práve spomínaný remake Zrodila sa hviezda, ktorý jej meno priniesol na veľké filmové plátna. 

Niet sa čomu čudovať, že len krátko po obrovskom úspechu filmu zo štúdia Warners Bros. sa Lady Gaga teší novej úlohe. Tentokrát si zahrá v snímke od režiséra Ridley Scotta, ktorá zachytáva vraždu Gucciho. Scott stojí za mega-filmami ako Gladiátor alebo Blade Runner.

Námetom na scenár bola kniha The House of Gucci, ktorú napísala Sara Gay Forden. Maurizio Gucci bol vnuk zakladateľa módneho domu Gucci. Maurizia zavraždili vo vlastnej kancelárií v roku 1995. Lady Gaga, ktorej rodičia sami pochádzajú z Talianska, si zahrá rolu bývalej manželky Patrizie Reggiani, ktorú obvinili z plánovania vraždy. Vo väzení si odsedela 18 rokov a prepustili ju v roku 2016. 

Rola talianskej krimináničky je diametrálne iné ako milá a prirodzená Ally, do ktorej sme sa všetci v Zrodila sa hviezda zamilovali. Avšak vďaka pestrej a teatrálnej minulosti Lady Gaga sa dá len predpokladať, že jej táto úloha sadne ako uliata. 

Odporúčame