Kultová trojica z Top Gearu je späť: Clarkson, May a Hammond už hviezdia v novej šou

#Top Gear zažil od vyhadzovu jeho kontroverzného moderátora Jeremyho Clarksona pomerne ťažké chvíle. Momentálne je jedným z jeho moderátorov Matt LeBlanc, známy ako Joey z Priateľov, novým sériám seriálu BBC však vyčítajú absenciu chémie medzi moderátormi. Možno aj preto Clarkson, Richard Hammond a James May spolu pripravili nový seriál, s rovnakým apetítom, akurát neporovnateľne vyšším rozpočtom.

Pod The Grand Tour, ako sa novinka nazýva, sa podpísala firma Amazon, ktorá ponúkla trojici tak štedrý rozpočet, o akom sa im mohlo v britskej verejnoprávnej televízii len snívať. Grand Tour má za sebou prvú epizódu a reakcie nenechali na seba dlho čakať. Cenne sa v tom zhodujú aj stránky, na ktorých diváci hodnotia filmy, seriály a programy – česká ČSFD zatiaľ seriálu udelila priemerných 96%, medzinárodná IMDB dokonca 9,7 z 10.

Na Slovensku si treba na diely Grand Tour ešte chvíľu počkať, Amazon ich totiž zverejnil zatiaľ iba v Nemecku, Veľkej Británii, USA, Rakúsku a Japonsku, zvyšných 195 krajín si bude môcť novinku pozrieť údajne v decembri. Celkovo je naplánovaných 36 častí, ktoré budú vysielané najbližšie tri roky.

Odporúčame