Ktorý seriálový herec zarába najviac? Je to jedna z týchto 10 známych tvárí

CBS

#Nekresťanské peniaze. Koľko priemerný Slovák nezarobí ani za celý život, to seriáloví herci to zarobia za jednu epizódu. Akú sumu teda zoberú za časť? Poďte sa s nami pozrieť, prinášame vám desať najlepšie platených seriálových hercov súčasnosti.

10. Emilia Clarke

Postava Daenerys Targaryen, ktorú stvárňuje Emilia Clarke v jednom z najúspešnejších seriálov všetkých čias, Hra o tróny, si získala srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Počas 7 sérií jej postava prešla výraznými vývojovými zmenami. Za jednu epizódu si táto tridsaťročná herečka zarobí 500 000 dolárov. Info pre fanúšikov seriálu, premiéra ôsmej série seriálu sa žiaľ sa odhaduje až na začiatok roka 2019.

9. Kit Harington

Deviata priečka patrí jednej z hlavných postáv vyššie spomínaného fantasy seriálu Hra o tróny. Kit Harington v seriáli stvárnil Jona Snowa. Zaujímavosťou je, že kvôli postave Jona si musel Kit zlepšovať svoje zručnosti s mečom a nechať si narásť dlhšie vlasy. Rovnako, ako jeho herecká kolegyňa si za jednu epizódu na konto pripíše 500 000 dolárov.

8. Melissa Rauch

Ukričaná Bernadette. Aj takto si ju fanúšikovia pamätajú z Teórie veľkého tresku. Spolu so svojou hereckou kolegyňou Mayim Bialik sa stali neodmysliteľnou súčasťou tejto veľkej rodiny. A hoci nezarába za epizódu toľko, ako jej hereckí kolegovia, jej honorár sa pohybuje okolo 425-tisíc dolárov za epizódu.

7. Mayim Bialik

Obľúbená štyridsaťjedenročná americká herečka hrá v úspešnom komediálnom seriáli Teória veľkého tresku večnú smoliarku a neurobiologičku Amy Farrah Fowlerovú. Za stvárnenie svojej postavy bola nominovaná 4-krát na cenu Emmy a je držiteľkou Critics Choice Award za rok 2016. Zaujímavosťou je, že ako jediná zo všetkých hercov v seriáli má doktorát z neurovedy. Jej honorár za epizódu sa pohybuje od 425 000 do 500 000 dolárov. Mimochodom, nová séria Big Bang Theory odštartovala už 25. septembera.

6. Kevin Spacey

Niekoľkonásobný držiteľ Oscara, vlastník Zlatého glóbusu a ceny BAFTA. Väčšina z nás ho pozná hlavne z filmového plátna, no Spacey je kľúčovou postavou v televíznej dráme House of Cards. Minulá séria bola veľmi úspešná a preto herec podpísal zmluvu aj na ďalšiu sezónu. Jeho honorár za jednu sériu sa pohybuje vo výške 10,5 milióna dolárov a odhaduje sa, že táto suma môže ešte narásť.

5. Neil Patrick Harris

Nepatrí medzi cudzincov v televíznej branži. Začínal už ako detská hviezdička a postupne sa cez svoje úlohy a postavy vyformoval na celkom slušne zarábajúceho seriálového herca. Za postavu sukničkára Barneya Stinsona v seriáli Ako som spoznal vašu matku si vyslúžil aj nomináciu na cenu Emmy. Jeho honorár za jednu sériu sa odhadoval na 16 miliónov dolárov. Seriál bol ukončený v roku 2014, no už niekoľkokrát sa šuškalo o jeho voľnom pokračovaní či spin-offe v podobe How I Met Your Father.

4. Mark Harmon

Keď sa povie meno Mark Harmon, väčšina ľudí si vybaví jeho najslávnejšiu postavu, vyšetrovateľa Leroya Jethra Gibsa z NSIC. Svojským prístupom a humorom si získal fanúšikov po celom svete. Mark Harmon a jeho postava sú už neodmysliteľnou súčasťou seriálu a len máloktorý fanúšik by si NSIC vedel bez neho predstaviť. Jeho honorár sa za poslednú sériu pohybuje na úrovni 20 miliónov dolárov.

3. Kunal Nayyar a Simon Helberg

Bronzovú priečku obsadili Kunal Nayyar a Simon Helberg. Večne láskou sklamaný Raj a jeho najlepší kamarát Harold patria neodmysliteľne k seriálu Teória veľkého tresku. Kunal si svojou úlohou hanblivého astrofyzika, ktorý nie je schopný komunikovať so ženami (pokiaľ nie je na mol) za rok dokáže na svoje konto pripísať až 22 miliónov dolárov. Jeho herecký kolega za nim vôbec nezaostáva a za rok získa 20 miliónov dolárov.

2. Johnny Galecki a Kaley Cuoco

Striebornú priečku obsadili seriáloví manželia z Teórie veľkého tresku, Leonard a Penny. Priebeh ich lásky nebol ukážkový, ale aj tak si dokázal získať milióny fanúšikov. Johnny a Kaley po dohode s vedením podpísali, že ich honorár za jednu epizódu bude presne milión dolárov. Galecki svoje druhé miesto najlepšie plateného seriálového herca dokázal obhájiť druhý rok po sebe.

1. Jim Parsons

Teória veľkého tresku dokázala, že má silu a už druhý rok po sebe zlatú priečku obsadil obľúbený herec a komik Jim Parsons. Držiteľ ceny Asociácie televíznych kritikov, Primetime Emmy Award a Zlatého glóbusu si na svoje konto pripíše viac ako 1 000 000 dolárov za epizódu. Zaujímavosťou je, že sa nakrútil aj seriál Mladý Sheldon, ktorý nám ukáže, ako sa z malého génia stal uznávaný fyzik. Premiéry sa fanúšikovia dočkali 25. septembra.

 

Odporúčame