Kto je Puff Diddy? Toto je niekdajší najbohatší raper na celom svete

Puff Diddy

Kto je Puff Diddy? (Zdroj: definearevolution.com)

#Dlhšie sme ti bližšie nepredstavili nijakú zásadnú postavu zo svetovej rapgame. Aj keď teda pravdaže, väčšinou tých ľudí veľmi predstavovať netreba… Ale tak dobre padne, keď si spätne pripomenieme nejaké zásadné momenty a fakty o známych ľuďoch z týchto rapových vôd, do ktorých sa dnes opäť trošku hlbšie ponoríme. Pretože sme si pre teba pripravili článok na tému toho, že kto je Puff Diddy!

VIZITKA
Meno: Samuel Jean „Puff Daddy“ Combs
Dátum a miesto narodenia: 4. november 1969, New York, Spojené štáty
Charakteristika: raper, herec, producent, podnikateľ

Samuel Jean „Puff Daddy“ Combs, známy aj ako P. Diddy alebo Diddy, je americký raper, producent, herec a podnikateľ. Narodil sa 4. novembra 1969 v New Yorku, a jeho kariéra v hudbe a biznise ho urobila jedným z najvplyvnejších a najbohatších umelcov v hudobnom priemysle. Tu je pohľad na jeho život, kariéru a vplyv na hudbu!

Začiatky kariéry

Puff Daddy začal svoju kariéru ako stážista v nahrávacom štúdiu Uptown Records v New Yorku. Tam si rýchlo vyslúžil uznanie a začal pracovať na produkciách pre umelcov ako Father MC alebo aj sama Mary J. Blige. V roku 1993 založil svoju vlastnú nahrávaciu spoločnosť Bad Boy Records, ktorá sa stala vtedajším domovom pre umelcov ako The Notorious B.I.G., Faith Evans a Mase.

Najväčšie hity 

Puff Daddy sa preslávil vďaka mnohým významným hitom. Jeho album No Way Out z roku 1997 obsahoval megahit „I’ll Be Missing You“, venovaný jeho priateľovi The Notorious B.I.G., ktorý tragicky zomrel. Táto skladba obsadila vrchol rebríčka Billboard Hot 100. Ďalším úspešným singlom bol „Victory,“ na ktorom spolupracoval Busta Rhymes a aj spomínaný Biggie.

Kariéra mimo hudby

Puff Daddy sa rýchlo stal jedným z najvýznamnejších podnikateľov v hudobnom priemysle. Okrem hudobnej produkcie rozšíril svoje pôsobenie aj na módny priemysel s vlastnou značkou Sean John. Venuje sa taktiež aj produkciám filmov a televíznych programov, popričom je tiež majiteľom vodky Ciroc a bol zároveň aj kľúčovou postavou pri propagácii tejto značky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
3 dôvody, prečo by si mal ísť na Rubicon festival v Nitre

Vplyv na rapovú hudbu

Puff Daddy, prostredníctvom tej svojej zmieňovanej nahrávacej spoločnosti Bad Boy Records, významne ovplyvnil vývoj hip-hopovej hudby v 90. rokoch. Spolupracoval s niektorými z najväčších hviezd rapu a R&B a pomohol im zároveň aj istým spôsobom vytvoriť kariéry. Jeho štýl produkovania, ktorý kombinoval hip-hop s melódiami R&B a popu, takpovediac prispel k šíreniu komerčnej hip-hopovej hudby.

Charitatívna činnosť

Puff Daddy je aj aktívnym filantropom. Založil charitatívnu organizáciu Daddy’s House Social Programs, ktorá sa zameriava na podporu mládeže v chudobných a ohrozených oblastiach. Pomohol financovať rôzne vzdelávacie programy a podporil niekoľko charitatívnych projektov.

Bohatstvo a úspech

Puff Daddy patrí medzi najbohatších umelcov na svete. Vďaka svojej hudobnej kariére, podnikateľským aktivitám a investíciám sa jeho čisté bohatstvo odhaduje na stovky miliónov dolárov. Je pravidelným hosťom v rebríčkoch najbohatších celebrít.

Celkovo Puff Daddy, alebo ako ho mnohí poznajú, Diddy, je osobnosť, ktorá zostane dlho zapísaná do histórie hudobného priemyslu. Jeho prínos k rozvoju rapovej hudby, podnikateľský úspech a charitatívna činnosť ho robia jedným z najvýznamnejších a tiež aj najobdivuhodnejších umelcov svojej generácie.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame