Kto je Matúš Juráček? Z futbalového chuligána sa vypracoval na jedného z najlepších bojovníkov Oktagonu

Kto je Matúš Juráček?

Matúš Juráček počas rozhovoru po víťazstve (Zdroj: Instagram/Matúš Juráček)

#Matúš Juráček je český MMA bojovník, ktorý momentálne zápasí pod organizáciou Oktagon. Jeho sľubne rozbehnutú kariéru zastavilo veľmi nepríjemné zranenie, pre ktoré vypadol zo zápasového tempa na viac ako 3 roky. Predtým, ako sa stal profesionálnym MMA fighterom, bol členom chuligánskeho tímu SK Slavia Praha. Toto je Matúš Juráček!

Vizitka: 

Vlastným menom: Matúš Juráček
Známy ako: Slávista
Dátum narodenia: 28. decembra 1994
Prvý zápas: 7. apríla 2012 – výhra proti Ladislavovi Erdélyimu
Posledný zápas: 30. januára 2021 – výhra proti Gáborovi Borárosovi
Instagram: 17k followerov

 

Obdobie pred MMA kariérou

Matúš bol odjakživa obrovským fanúšikom futbalu, obzvlášť tímu SK Slavia Praha. Ako tínedžer sa stal členom chuligánskeho tímu tohto klubu. Nešlo však o chuligánov, ktorí robia výtržnosti na štadióne počas zápasov. Juráček spolu so svojou partiou sa po zápase dohodli s chuligánmi zo súperovho tábora a na poli sa následne strhla vopred dohodnutá hromadná bitka.

Odstupom času si začal uvedomovať, že toto nie je činnosť, ktorá ho bude posúvať vpred. Rozhodol sa, že sa naplno začne venovať bojovým umeniam. Z pôvodného boxera sa preorientoval na MMA, pri ktorom zostal až dodnes. Na amatérskej scéne sa javil ako jeden z najväčších talentov domácej scény.

2012 – 2017 nie najhorší začiatok

Prvý zápas pod pravidlami zmiešaných bojových umení si Slávista odbil ešte ako neplnoletý. V ňom odchádzal ako víťaz, no o pol rok neskôr nestačil na Davida Ziopulosa, ktorý ho ukončil pákou na koleno. Nasledujúci zápas dokázal vyhrať a vypýtal si odvetu proti vtedy jeho jedinému premožiteľovi.

Odvetný zápas so Ziopulosom mal už kompletne iný priebeh a Juráček vyhral na TKO začiatkom 2. kola. V premiére pod organizáciou XFN nestačil na Taliana Pedersoliho, ktorý ho zdolal jednomyseľne na body. Matúš sa vrátil do organizácie GCF, kde vyhral oba nasledujúce zápasy.

Potom však prišlo to najhoršie, čo mohlo prísť. Vážne zranenie kolena odstavilo Slávistu na veľmi dlhú dobu. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že by sa mohol vrátiť do bojového kolotoča, odbil si ešte jeden boxerský zápas. V ňom tesne vyhral na body.

2020 – 2021 víťazný návrat

So skóre 5-2 a po trojročnej prestávke prišiel Oktagon s veľkou novinkou. Matúš Juráček podpísal zmluvu a premiéru si mal odbiť na galavečeri Oktagon 19 proti Michalovi Dobiášovi. Ten ale dostal koronavírus a zápas na úplne poslednú chvíľu počas váženia vzal v dohodnutej váhe Jan Široký. Juráček v zápase dominoval a zvláštnym prerušením rozhodcu ku koncu 3. kola napokon vyhral pred limitom.

Od tohto momentu sa čoraz viac začalo hovoriť o prípadnom matchupe Boráros vs. Juráček. Tento zápas sa napokon uskutočnil na turnaji Oktagon 21. Opäť veľmi presvedčivým výkonom vyhral Slávista a bez problémov Gábora nabodoval. Najbližšie ho čaká zápas na Oktagone 26 na pražskej Štvanici proti Španielovi Tatovi Primerovi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame