Fantastický turnaj Oktagon 21 za nami: Ivan Buchinger novým šampiónom, Vémola pozná termín aj vyzývateľa

Turnaj Oktagon 29

Ivan Buchinger je šampiónom Oktagonu (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Turnaj Oktagon 21, ktorý odštartoval nové desaťročie, je úspešne za nami. V hlavnom titulovom zápase sa z víťazstva tešil hneď pri svojej premiére v Oktagone legendárny Ivan Buchinger. Ten dokázal utiahnuť Ronyho Paradeisera v strede 1. kola a plánuje sa presunúť do jeho dominantnej perovej váhy. Z 12 duelov až polovica skončila na bodové rozhodnutie a boli sme svedkami nejedného extrémne sporného výsledku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Prelims karta

Celý galavečer odštartoval pomerne rýchlym víťazstvom Michala Konráda nad Igorom Lukačovičom. V súboji bojovníkov s negatívnym skóre neúspešných účastníkov 3. a 5. série reality show Oktagon Výzva ťahal za dlhší koniec Michal Konrád, ktorý vyhral v 1. kole na škrtenie. V ďalšom zápase dokázal bez väčších problémov Branislav Zuzák odkontrolovať Michala Glosa a jednoznačne vyhral na body.

Stúpajúca hviezda českého ženského MMA a víťazka Undergroundu Tereza Bledá utiahla Poľku Judytu Rymarzak v 1. kole via RNC. Súčasná #6 najprestížnejšej postojárskej organizácie Glory Kickboxing Matěj Peňáz ukončil francúzskeho súpera Debienneho v úvodnom kole a upravil svoj profi rekord v MMA na 2-0.

V prvom z 2 zahraničných zápasov karty sa z veľmi diskutabilného víťazstva tešil maďarská stálica Máté Kertész, ktorý podľa 2 bodových rozhodcov zdolal Christiana Jungwirtha na body. Úvodnú prelims kartu uzavrel bývalý titulový vyzývateľ bantamu Filip Macek, ktorý skvelým lakťom z otočky a následnou smršťou úderov ukončil Bulhara Eneva v 1. kole. Macek si tak výrazne vypýtal ďalšiu šancu na titulový zápas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Takmer bez ukončenia

Jediný zápas hlavnej karty, ktorý neskončil na body, dopadol lepšie pre šampiónku 4. série Výzvy Luciu Szabovú. Tá prežila klinickú smrť v 1. kole, kedy ju Francúzka Zouak tvrdo knockdownovala. V 2. kole Szabová dokázala zápas otočiť a utiahla súperku na armbar. Za tento comeback dostala Szabová 2 000 € za výkon večera.

Gábor Boráros si pripísal ďalšiu prehru v rade, keď nestačil na výrazne vyššieho Matúša Juráčka a prehral na body. Miroslav Štrbák po svojom neúspešnom titulovom zápase s Mateuszom Legierskim si napravil chuť a zdolal šampióna 3. série Výzvy Karola Ryšavého taktiež na body.

Ďalší veľmi kontroverzný verdikt bodových rozhodcov padol v zápase Pudilová vs. Waliczek. Názory rozhodcov sa extrémne líšili, avšak na split decision napokon vyhrala bývalá UFC bojovníčka Lucie Pudilová. Apollo Silva zdolal posledného titulového vyzývateľa Karlosa Vémolu Alexa Lohorého znovu na body a vyzval šampióna welteru Davida Kozmu na zápas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Buki je späť v hre!

Viac ako rok čakal na svoj zápas bývalý šampión Cage Warriors a M-1 Global Ivan Buchinger. Ten mal svoju premiéru v Oktagone zažiť už na turnaji Oktagon 18, avšak pre koronavírus bol nútený odstúpiť. Zo zápasu na Oktagone 20 zišlo pre Bukiho zranenie a zhodou okolností napokon jeho premiérový zápas v novej organizácii bola hneď titulová bitka s Ronym Paradeiserom.

Tá skončila expresne rýchlo, keď Buchinger v úvode 1. kola vzal Paradeiserovi chrbát a uprostred úvodného kola utiahol Ronyho na Rear Naked Choke. Pre Buchingera bolo toto víťazstvo už 24. submisiou v jeho kariére, čo je v súčte viac ako počet všetkých Ronyho zápasov dokopy.

Ivan Buchinger zároveň prezradil svoje nasledujúce plány, v ktorých má za cieľ stať sa historicky 1. dvojnásobným šampiónom Oktagonu. Jeho presun do váhy do 66 kilogramov je už pravdepodobne spečatený a je len otázkou času, kedy sa Buki prepracuje k titulu aj v jeho dominantnej váhe.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan „Buki“ Buchinger (@ivanbuchinger)

Terminátor a prvá obhajoba

Turnaj Oktagon 21 okrem skvelých zápasov prišiel s veľkým oznámením. Marcový Oktagon 22 prinesie návrat Karlosa Vémolu, ktorý bude obhajovať svoj titul šampióna proti Milanovi Ďatelinkovi. Zápas vypísaný na 5×5 minút bude hlavným zápasom večera a uskutoční sa len 3 mesiace po tom, čo Vémola naposledy získal titul s Alexom Lohorém.

Pre Ďatelinku pôjde o prvý zápas v živote, ktorý je vypísaný na 5 kôl a Vémola bude jeho suverénne najskúsenejším súperom v doterajšej kariére. Podľa slov súčasného šampióna strednej váhy sa po obhajobe s Ďatelinkom a Krištofičom bude sústrediť na prechod späť do poloťažkej váhy a prípadnú vysnívanú odvetu s Attilom Véghom.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame