Kto je Lucia Szabová? Šampiónka Oktagon Výzvy doposiaľ v thajskom boxe a MMA nespoznala premožiteľku

Kto je Lucia Szabová?

Lucia Szabová na Oktagone 18 (Zdroj: Instagram/luciaszabova_)

#Lucia Szabová je považovaná za jednu z 3 najlepších bojovníčok na česko-slovenskej scéne. Cestu k MMA si našla vďaka účasti v reality show Oktagon Výzva, ktorej 4. sériu dokázala vyhrať. Do Výzvy prišla ako dovtedy neporazená thai boxerka so skóre 12-0 a celú reality show vyhrala po tom, ako Sandra Mašková oznámila koniec kariéry. Odvtedy Szabová nastúpila do dvoch MMA zápasov, ktoré oba dokázala ukončiť pred limitom. Toto je Lucia Szabová!

Vizitka: 

Vlastným menom: Lucia Szabová
Dátum narodenia: 23. decembra 1997
Známa ako: Silent Killer
Prvý zápas: 21. novembra 2020 – výhra proti Anželike Petkevičiūté
Posledný zápas: 24. júla 2021 – výhra proti Cornelii Holm
Instagram: 26,3k followerov

2015 – 2019 neporaziteľnosť v Muay Thai

Szabovej začiatky v bojových umeniach boli tréningy džuda. Súčasne sa venovala na vysokej úrovni aj basketbalu, pre ktorý bola nútená od džuda upustiť. Keď prišla puberta, Lucia cítila, že potrebuje zmenu. Rozhodla sa začať venovať thajskému boxu, ktorý ju pohltil.

Lucia v thaiboxe nazbierala mnoho úspechov. Za jej najväčší je považovaný triumf v 8-člennej pyramíde na galavečeri Noc Bojovníkov 15. Szabová v jeden večer zdolala všetky 3 súperky, vrátane extrémne kvalitnej Terezy Dvořákovej.

Jej snom bolo dostať sa na olympiádu, čo bolo vzhľadom na nepriaznivé podmienky v tomto športe na Slovensku takmer nereálne. Kariéru v Muay Thai Szabová prerušila s profi skóre 12-0 a s titulom Majsterky Slovenska. Ponuka účasti v Oktagon Výzve bola pre Luciu novým impulzom v jej zápasníckej kariére.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Silent Killer🤫🔪 (@luciaszabova_)

2019 – 2020 postrach Oktagon Výzvy

Štvrtá séria reality show Oktagon Výzva patrila po prvýkrát v histórii ženám. Medzi štyrmi účastníčkami zo slovenskej strany bola aj Szabová, ktorá v poslednom štvrťfinále ukončila Kamilu Eliášovú na armbar hneď v 1. kole. Do semifinále s ňou za žiadnych okolností nechceli nastúpiť Michaela Dostálová ani Sandra Mašková.

Tréner českého družstva Karlos Vémola napokon vybral Dostálovú, ktorú Lucia ukončila v 1. kole via TKO. Do finále mala nastúpiť proti Sandre Maškovej na galavečeri Oktagon 15 v pražskej O2 Aréne. Vozidlo, ktoré prevážalo Slovenky z akcie Oktagon Day, však bolo súčasťou vážnej dopravnej nehody, pre ktorú si Szabová zlomila ruku.

Finále sa preložilo na Oktagon 16, ktorý bol zrušený nariadením českej vlády v boji proti šíreniu ochorenia Covid-19. Oktagon 16 sa musel niekoľkokrát preložiť a cieľom organizácie bolo uskutočniť toto finále do konca roka 2020.

2020 – Oktagon Underground

S nástupom koronavírusu prišiel Oktagon s novým projektom, ktorý dal šancu bojovníkom zápasiť v nepriaznivých časoch. Ženskej pyramídy do 61 kg sa zúčastnila aj Lucia Szabová, ktorá bola považovaná za jednu z najväčších favoritiek. Úvodný zápas, ktorý Szabová vyhrala za 19 sekúnd, bol zároveň najrýchlejším ukončením v rámci celého Undergroundu.

Vo finále slovenskej časti pavúka si Lucia poradila s kamarátkou z Výzvy, Luciou Krajčovič. S ňou predviedla zápas plný klinčov a Szabová vyhrala jednoznačne na body. Vo finále sa mala stretnúť so senzáciou českej strany, Terezou Bledou.

S tou predviedli extrémne vyrovnaný zápas, v ktorom Bledá spoliehala na wrestling a prácu na pletive, zatiaľ čo Szabová na postoj a boj na vzdialenosť. Na konci zápasu sa napokon tešila z víťazstva veľmi kontroverzným verdiktom Bledá. Pre Luciu išlo o doposiaľ jedinú porážku pod organizáciou Oktagon MMA.

2020 – 2021 rozuzlenie Výzvy a útok na titul

Finále Výzvy s Maškovou malo prebehnúť na Oktagone 18. Zvrat nastal v momente, kedy Sandra Mašková sa rozhodla ukončiť kariéru. Situácia napokon dopadla tak, že pre Szabovú sa našla litovská súperka Petkevičiūté a po zápase mala byť oficiálne vyhlásenou za šampiónku 4. Série Oktagon Výzvy. Tak sa aj stalo. Lucia ukončila Litovčanku za menej ako minútu a prevzala si pás šampiónky.

Ďalší zápas ju čakal na turnaji Oktagon 21, kde sa proti nej postavila bývalá olympijská džudistka Rizlen Zouak. Tá nebola ďaleko od zdolania Szabovej, avšak Lucia dokázala úvodnému tlaku odolať a zápas otočila v 2. kole. Maročanku ukončila opäť na armbar a podľa slov promotéra Novotného nie je Szabová ďaleko od titulovej šance.

V ďalšom zápase dala sa Szabová dokázala v Oktagone výborne ubrániť Cornelii Holm. V súčasnosti má slovenská zápasníčka skvelú bilanciu vyhratých zápasov, no zároveň má od bojovania aj pauzu. S priateľom totiž čakajú dieťa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Silent Killer🤫🔪 (@luciaszabova_)


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, dennikn.sk
Odporúčame