Duel mačky s myšou! Vémola zničil Babu Jagu na začiatku 1. kola a do boja nastúpi znovu už o necelý mesiac

Oktagon 19

Karlos Vémola uškrtil Václava Mikuláška (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Najočakávanejší športový event v Česko-Slovensku za rok 2020 je úspešne za nami. Oktagon 19 ponúkol v hlavnom zápase skutočnú čerešničku na torte v podobe duelu Vémola vs Mikulášek. Súboj 2 bojovníkov, ktorí sa extrémne nenávidia už vyše rok a pol, dopadol do bodky podľa predzápasových očakávaní. Po 122 sekundách zápasu Mikulášek odklepal škrtenie Karlosa Vémolu!

Okrem hlavného zápasu sme boli svedkami mnohých zaujímavých duelov, ktoré ponúkli veľmi kontroverzné rozhodnutia rozhodcov. Na víťaznú vlnu po 4 zápasoch a výpovedi z UFC sa vrátila Lucie Pudilová. O pomstu kamaráta Vlasta Čepa sa postaral Pirát Krištofič, ktorý ukončil Mateusza Strzelczyka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa London shootfighters (@shootfightersofficial)

Zvláštne rozhodnutia

Rozhodcov nemá v športe rád nikto. Platí to aj pri MMA a bohužiaľ aj na turnaji Oktagon 19 sme videli veľké množstvo kontroverzných rozhodnutí. Prvým závažným bolo ukončenie zápasu Juráček vs Široký. Zápas, v ktorom jednoznačne dominoval Slávista, bol nepochopiteľne ukončený 2 minúty pred koncom 3. kola po tom, ako Jan Široký avizoval, že bol faulovaný.

Ďalší nepochopiteľný verdikt prišiel v zápase Salčák vs. Tomczak. Podľa 2 bodových rozhodcov zápas skončil remízou. Duel, v ktorom 2. a 3. kolo prebehlo v réžii poľského bojovníka vyvolal vášnivé diskusie. Prekvapený z výsledku bol aj samotný Tomczak, ktorý bol presvedčený o svojom víťazstve.

V jedinom zahraničnom dueli medzi Basharatom a Bezkorovainyim rozhodca zastavil zápas v čase, kedy Javid Basharat držal čisto chytený D’arce choke, pre údajný faul. Nič menej, na výsledok to veľký vplyv nemalo a do pár minút od tohto prerušenia Javid svoj ďalší pokus o submission dotiahol.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavná karta

Pred hlavným zápasom medzi Vémolom a Mikuláškom sa uskutočnili 3 zápasy bojovníkov na špičke svojich váh v Oktagone. Premožiteľ Gábora Borárosa z Oktagonu 16, Tato Primera prekvapujúco dominoval nad Andrejom Kalašníkom a pripísal si víťazstvo na body.

Po necelých 500 dňoch sa Pirát Krištofič vrátil víťazne do Oktagonu. Pomstil svojho kamaráta a bývalého parťáka z gymu Vlasta Čepa, keď ukončil Mateusza Strzelczyka na ground and pound. Pirát v pozápasovom rozhovore priznal, že má zlomenú ruku a prijal zápas s jeho pôvodným súperom Robertom Bryczekom.

Veľký návrat zažila aj Lucie Pudilová. Tá po šokujúcej prehre v Oktagon Underground si napravila chuť pod pravidlami MMA. V náročnom 3-kolovom dueli zdolala na body Corneliu Holm aj napriek tomu, že jej tréner Ladislav Erdélyi tesne pred zápasom odpadol a musela poňho prísť záchranka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Ťah na jednu bránku

Najpravdepodobnejší scenár zápasu Vémola vs Mikulášek sa splnil až do samého záveru. Neubehlo ani 10 sekúnd a Vašek Mikulášek ležal na chrbte po Vémolovom takedowne. Karlos po tvrdom ground and pounde zobral Václavovi chuť do boja a ten mu po 2 minútach ponúkol chrbát.

Extrémne zvláštnym škrtením, kedy spojenými dlaňami okolo Mikuláškovho krku tlačil na tepny napokon Babu Jagu upáčil. Bezprostredne po zápase medzi oboma borcami opäť panovala čistá nenávisť, ktorú bolo poznať v pozápasovom rozhovore aj tlačovej konferencii.

Späť do akcie

Počas turnaja Oktagon 19 bola predstavená takmer celá karta na záverečný turnaj roku Oktagon 20. Na nej sa ukáže už po tretíkrát za posledné 3 mesiace český Terminátor a víťaz hlavného zápasu. Súpera zatiaľ nepoznáme, avšak zálusk na Karlosa má momentálne jednotka welterovej váhy Oktagonu Apollo Silva, ktorý ho pred mesiacom vyzval.

Okrem návratu Vémolu uvidíme aj dlho očakávané súboje Ďatelinka vs Hošek a Brož vs Malach. Šampiónka 4. série Výzvy Lucia Szabová, Ronald Paradeiser a Ivan Buchinger zatiaľ nemajú potvrdených súperov, ale podľa všetkého by sa na záverečnom turnaji mali predstaviť taktiež.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma
Odporúčame