Kto je Gábor Boráros? Obľúbený fighter prešiel od futbalu a koní až do MMA klietky

Gábor Boráros v jeho klasickom postoji

Gábor Boráros je jedným z najobľúbenejších bojovníkov domácej scény (Zdroj: Instagram.com/oktagonmma)

#Gábor Boráros, bojovník, ktorý začal s MMA lebo sa mu tento šport najskôr len páčil a vyzeral dobre. Keď však prišiel prvý zápas a s ním prvé údery, tak si Gábor MMA zamiloval, a vedel, že sa mu chce venovať profesionálne. Tento vždy pozitívny človek sa narodil v obci Trhová Hradská pri Dunajskej Strede. Počas svojej mladosti sa venoval futbalu, a taktiež vďaka vášni otca ku koňom, Gábor tiež jazdieval.

Vizitka:
Vlastným menom: Gábor Boráros
Známy ako: Beast
Dátum narodenia: 5. apríla 1992
Miesto narodenia: Dunajská Streda (Trhová Hradská)
Prvý zápas: 16. 10. 2011 – Remíza s Vojtechom Prokopom
Posledný zápas: 11.9.2021 – Prehra proti Mickaelovi Leboutovi
Štatistika: 18 výhier, 10 prehier a 1 remíza
Instagram: 255k followerov

Začiatky v zápasení

Všetko začalo keď mal Gábor 17 rokov. Vtedy sa po prvýkrát stretol s Attilom Véghom na futbalovom ihrisku v Dunajskej Strede, kde mali spoločne tréning. Aj napriek zlej technike si Attila všimol jeho dobrú kondíciu a vytrvalosť. Nasledovalo obdobie, keď sa Gábor venoval aj futbalu a taktiež aj tréningom MMA. Uvedomoval si však, že naplno sa môže venovať iba jednému športu a musel si vybrať. Jeho voľba bola jasná, a tou bolo MMA.

https://www.instagram.com/p/B57bAzdghYb/

2011 – Začiatok profesionálnej kariéry

V roku 2011, ako-19 ročný zažil svoj prvý zápas v turnaji Hanuman Cup X v Bratislave. Pod organizáciou OFA sa vtedy v súboji postavil proti Vojtechovi Prokopovi (LMFS Havířov). Tento zápas sa vtedy skončil remízou. V tom istom roku sa však odohral ešte jeden zápas proti Martinovi Burkotovi, ktorý už bol pre Gábora víťazný.

2014 – Prvé veľké úspechy

Medzi prelomové roky Gábora Borárosa určite patrí rok 2014. Vtedy zápasil u našich susedov v Maďarsku na turnajoch HFC 6: The Cage 2014 a neskôr na turnaji HFC 7: Finals 2014. Jeho súpermi vtedy boli Róbert Kertész, Gergő Münczberg a Pal Kottes, kde Gábor vyhral všetky tri zápasy, a získal titul šampióna Hungarian Fighting Champion.

Po troch víťazstvách  v Maďarsku však prišla prehra proti Sadibou Sy, v turnaji IRFA: All In, z ktorého si Gábor odniesol zlomenú sánku. Toto nešťastné zranenie sa odzrkadlilo na dvoch operáciách, a taktiež viac ako roku bez zápasenia v MMA.

2016 – Vstup do Oktagonu

V tomto roku sa Gábor zúčastnil Oktagon MMA výzvy, kedy túto reality show vyhral a stal sa prvým šampiónom Oktagon výzvy. Rok 2016 bol určite pre Gábora prelomový, čo sa odzrkadlilo aj na jeho rastúcej popularite, či niekoľko úspešných zápasoch.

2018 – Ďalšie zranenie

Nie veľmi úspešne skončil pre Gábora rok 2018, konkrétne súboj proti Davidovi Kozmovi v Oktagone 10. Výsledkom bolo vážne zranenie kolena a ďalšia pauza v zápasení.

2019 – Veľký návrat

Po menšej pauze sa Gábor úspešne vrátil do MMA, čoho dôkazom bol zápas s Janom Jankom v Oktagone 12. Gábor ukázal svoju silu, a aj to, že ho žiadne zranenie nezastaví, a na svoje konto si pripísal ďalšiu výhru.

Ďalej nasledoval dlho očakávaný Oktagon 15: Végh vs. Vémola. Z pražskej O2 Arény si však Gábor odniesol prehru proti Kaikovi Britovi. Ani nie po minúte prišiel tvrdý úder kolenom do hlavy, čo spôsobilo niekoľkocentimetrovú tržnú ranu nad okom. To prinútilo rozhodcu zápas ukončiť.

Ako sme však u Gábora zvyknutí, po prehre sa vždy dokáže nakopnúť naspäť. Inak tomu nebolo ani tentokrát. Na skvelom turnaji Oktagon Prime 3 v Šamoríne zdolal držiteľa čierneho opasku BJJ, Maurícia Reisa. V 3. kole doktor ukončil zápas a Gábor sa opäť dostal na víťaznú vlnu.

2021 – 2022 Nečakané prehry

Nasledujúce tri podujatia v rámci Oktagonu boli pre Borárosa smolné. V každom z nich totiž prehral. Pomedzi zápasenie sa však stihol venovať aj iným aktivitám. Stal sa súčasťou televíznej show Survivor či Let’s Dance, kde bol podporiť kolegu Attilu Végha. Zavaril si však aj o poriadny škandál – len nedávno sa prevalila jeho nevera, ktorá vyústila do skončenia vzťahu s Monikou Jákliovou, s ktorou má dcéru.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Boráros Gábor (@boraros_gabor)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Boráros Gábor (@boraros_gabor)


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Instagram.com/boraros_gabor, Sherdog.com
Odporúčame