Kto je Celeste Buckingham? Začínala v SuperStar ako 15-ročná, dnes získava hudobné ocenenia a zahrala si aj vo viacerých filmoch

facebook.com/Celeste Buckingham (Official)

#Narodila sa vo Švajčiarsku, pochádza z USA, no žije na Slovensku. Známa speváčka žila dokonca do troch rokov na Aljaške, potom sa však s rodinou presťahovala na Slovensko, kde rozbehla svoju spevácku kariéru.

Vizitka:

Vlastným menom: Celeste Rizvana Buckingham                                                                                           Známa ako: Celeste Buckingham                                                                                                                  Dátum narodenia: 3. 5. 1995                                                                                                                     Mesto: narodila sa v Zürichu, pochádza z USA, žije striedavo v Bratislave a v Nashville                                                                              Charakteristika: slovenská speváčka a občasná herečka                                                                             Prvá pieseň: Blue Guitar                                                                                                           Najobľúbenejšia pieseň: RUN RUN RUN                                                                                             YouTube: 99,8-tisíc odberateľov                                                                                                         Instagram: 103-tisíc odberateľov

Začiatky kariéry

Už odmalička ju matka viedla k hudbe. V pätnástich rokoch sa zúčastnila speváckej súťaže  Česko Slovenská SuperStar, kde sa prebojovala až do finále. Po skončení súťaže v roku 2011 vydala svoj sólový singel Blue Guitar, ktorý v rebríčku TOP 100 obsadil 38. miesto a v rebríčku slovenských skladieb 7. miesto.

2011 – Nobody knows

V tom istom roku vydala svoju ďalšiu skladbu s názvom Nobody knows. Tá má momentálne na YouTube viac ako tri milióny zhliadnutí a bola súčasťou projektu F84, ktorý vznikol s cieľom podpory slovenských autistov.

2013 – spolupráca s Majkom Spiritom

Pred šiestimi rokmi sa speváčka rozhodla so známym slovenským raperom Majkom Spiritom nahrať ďalšiu skladbu s názvom I was wrong. Táto spolupráca rapera a speváčky mala na Slovensku obrovský úspech, čo sa odrazilo najmä na sledovanosti videoklipu k piesni. Tá prekročila hranicu 14-miliónov. Celeste si vo videoklipe vyslúžila rolu anjela. V období, keď vypustili do éteru vypustili túto skladbu, mala speváčka len osemnásť rokov.

Videoklip nahrávali v Kalifornii a text je o nešťastnej láske a rozchode. Celeste vo svojej pasáži spieva, že svojho milovaného potrebuje, aj napriek tomu, že v minulosti ho od seba odstrkovala. Okrem toho v rovnakom roku nahrala s Majkom Spiritom tiež pieseň Ja a ty, ktorá bola tiež súčasťou jeho albumu Nový človek. Vo videoklipe si zahrala aj herečka Kristína Svarinská. Celeste pridelili rolu anjela Amora, jedného z najznámejších ochrancov lásky.

2014 – rola vo filme Láska na vlásku

Celeste Buckingham sa uplatnila nielen v speváckej brandži. Získala rolu vo filme Láska na vlásku, kde si zahrala princeznú Beatrix. Táto hraná rozprávka pochádza z dielne režisérky Martiny Čengel-Solčanskej, a okrem Celeste si v nej zahrali aj  slovenský herec Samuel Spišák, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Bárdos, Štefan Šafárik či či Tomáš Matonoha. K filmu Celeste naspievala aj pieseň s názvom Love in your soul. Okrem toho si zahrala aj vo filme Moje povstanie.

2015 – Unpredictable

Pred štyrmi rokmi vydala speváčka pieseň s názvom Unpredictable. Tá má momentálne na YouTube viac ako 700-tisíc zhliadnutí. V klipe Celeste predstavuje niekoľko charakterov – slávnu celebritu, ženu a matku v domácnosti či štýlovú servírku. Vo videoklipe ukazuje, že život je nepredvídateľný a ukazuje bežné starosti ale aj radosti, s ktorými sa potýkame. V tom istom roku bola Celeste ocenená ako speváčka roka.

2017 – rola vo filme Bajkeri

Koncom roka 2017 v kinách odvysielali českú komédiu od režiséra Martina Koppa s návzom Bajkeri. Film rozpráva príbeh o dvoch bratoch a ich kamarátovi, ktorí väčšinu času trávia s mobilom v ruke. Nikdy nezažili skutočný vzťah, iba akýsi virtuálny čet s rôznymi dievčatami. Rodičia ich donútia ísť na cyklovýlet, kde spoznávajú skutočnú lásku, sex či potýčky s nepriateľmi. Celeste si vyskúšala úlohu tínedžerky Hanky.

2018 – Immature

Minulý rok nahrala speváčka pieseň s názvom Immature. V nej odovzdáva odkaz konkrétnemu mužovi. Podľa Celeste množstvo vzťahov zlyhá najmä z toho dôvodu, že jeden z partnerov je nevyspelý. Jej partner si vo videoklipe užíva slobodu s priateľmi a na svoju lásku akosi zabúda, zahral si ho český herec Jan Komínek. Správa sa ako nevychovaný tínedžer, aj napriek tomu, že je už dospelý. V piesni sa objavili aj herci Vladimír Polívka a Adam Mišík, a speváčky Ronie a Laris Diam. V tom istom roku získala Celeste ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2017 v kategórii Rock Pop Jazz.

2019 – spolupráca s ďalším raperom

Tento rok sa Celeste Buckingham rozhodla nahrať pieseň so slovenským raperom menom  VLADIS s názvom Používam hlavu. Pieseň aj klip vyšli v raperovom vydavateľstve VLADIS MUSIC TEAM, pričom má videoklip takmer päťstotisíc zhliadnutí.

Zdroj: youtube.com, wikipedia.org, funradio.sk, karaoketexty.sk, tivi.cas.sk, csfd.cz, hudba.zoznam.sk