Kto je Celeste Buckingham? Začínala v SuperStar ako 15-ročná, dnes získava hudobné ocenenia a zahrala si aj vo viacerých filmoch

facebook.com/Celeste Buckingham (Official)

#Narodila sa vo Švajčiarsku, pochádza z USA, no žije na Slovensku. Známa speváčka žila dokonca do troch rokov na Aljaške, potom sa však s rodinou presťahovala na Slovensko, kde rozbehla svoju spevácku kariéru.

Vizitka:

Vlastným menom: Celeste Rizvana Buckingham
Známy ako: Celeste Buckingham
Dátum narodenia: 3. mája 1995
Mesto narodenia: narodila sa v Zürichu, pochádza z USA, žije striedavo v Bratislave a v Nashville
Charakteristika: slovenská speváčka a občasná herečka
Instagram:  93,6K followerov

Začiatky kariéry

Už odmalička ju matka viedla k hudbe. V pätnástich rokoch sa zúčastnila speváckej súťaže  Česko Slovenská SuperStar, kde sa prebojovala až do finále. Po skončení súťaže v roku 2011 vydala svoj sólový singel Blue Guitar, ktorý v rebríčku TOP 100 obsadil 38. miesto a v rebríčku slovenských skladieb 7. miesto.

2011 – Nobody knows

V tom istom roku vydala svoju ďalšiu skladbu s názvom Nobody knows. Tá má momentálne na YouTube viac ako tri milióny zhliadnutí a bola súčasťou projektu F84, ktorý vznikol s cieľom podpory slovenských autistov.

2013 – spolupráca s Majkom Spiritom

Pred šiestimi rokmi sa speváčka rozhodla so známym slovenským raperom Majkom Spiritom nahrať ďalšiu skladbu s názvom I was wrong. Táto spolupráca rapera a speváčky mala na Slovensku obrovský úspech, čo sa odrazilo najmä na sledovanosti videoklipu k piesni. Tá prekročila hranicu 14-miliónov. Celeste si vo videoklipe vyslúžila rolu anjela. V období, keď vypustili do éteru vypustili túto skladbu, mala speváčka len osemnásť rokov.

Videoklip nahrávali v Kalifornii a text je o nešťastnej láske a rozchode. Celeste vo svojej pasáži spieva, že svojho milovaného potrebuje, aj napriek tomu, že v minulosti ho od seba odstrkovala. Okrem toho v rovnakom roku nahrala s Majkom Spiritom tiež pieseň Ja a ty, ktorá bola tiež súčasťou jeho albumu Nový človek. Vo videoklipe si zahrala aj herečka Kristína Svarinská. Celeste pridelili rolu anjela Amora, jedného z najznámejších ochrancov lásky.

2014 – rola vo filme Láska na vlásku

Celeste Buckingham sa uplatnila nielen v speváckej brandži. Získala rolu vo filme Láska na vlásku, kde si zahrala princeznú Beatrix. Táto hraná rozprávka pochádza z dielne režisérky Martiny Čengel-Solčanskej, a okrem Celeste si v nej zahrali aj  slovenský herec Samuel Spišák, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Bárdos, Štefan Šafárik či či Tomáš Matonoha. K filmu Celeste naspievala aj pieseň s názvom Love in your soul. Okrem toho si zahrala aj vo filme Moje povstanie.

2015 – Unpredictable

Pred štyrmi rokmi vydala speváčka pieseň s názvom Unpredictable. Tá má momentálne na YouTube viac ako 700-tisíc zhliadnutí. V klipe Celeste predstavuje niekoľko charakterov – slávnu celebritu, ženu a matku v domácnosti či štýlovú servírku. Vo videoklipe ukazuje, že život je nepredvídateľný a ukazuje bežné starosti ale aj radosti, s ktorými sa potýkame. V tom istom roku bola Celeste ocenená ako speváčka roka.

2017 – rola vo filme Bajkeri

Koncom roka 2017 v kinách odvysielali českú komédiu od režiséra Martina Koppa s návzom Bajkeri. Film rozpráva príbeh o dvoch bratoch a ich kamarátovi, ktorí väčšinu času trávia s mobilom v ruke. Nikdy nezažili skutočný vzťah, iba akýsi virtuálny čet s rôznymi dievčatami. Rodičia ich donútia ísť na cyklovýlet, kde spoznávajú skutočnú lásku, sex či potýčky s nepriateľmi. Celeste si vyskúšala úlohu tínedžerky Hanky.

2018 – Immature

Minulý rok nahrala speváčka pieseň s názvom Immature. V nej odovzdáva odkaz konkrétnemu mužovi. Podľa Celeste množstvo vzťahov zlyhá najmä z toho dôvodu, že jeden z partnerov je nevyspelý. Jej partner si vo videoklipe užíva slobodu s priateľmi a na svoju lásku akosi zabúda, zahral si ho český herec Jan Komínek. Správa sa ako nevychovaný tínedžer, aj napriek tomu, že je už dospelý. V piesni sa objavili aj herci Vladimír Polívka a Adam Mišík, a speváčky Ronie a Laris Diam. V tom istom roku získala Celeste ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2017 v kategórii Rock Pop Jazz.

2019/2020: spolupráca s ďalším raperom

V roku 2019 sa Celeste Buckingham rozhodla nahrať pieseň so slovenským raperom menom  VLADIS s názvom Používam hlavu. Pieseň aj klip vyšli v raperovom vydavateľstve VLADIS MUSIC TEAM. Minulý rok zavŕšila piesňou Time is Ours.

Rok 2020 je pre Celeste náročný. Prešla si ťažkým obdobím, kedy ju trápili psychické problémy. Mladá speváčka otvorene priznala, že trpí dysmorfofóbiou. Ide o psychické ochorenie, ktoré spočíva v tom, že jedinec je presvedčený o vlastnej škaredosti a zúfalo túži po dokonalosti.

Dlhú dobu bola taktiež odlúčená od rodiny kvôli pandémii, ktorá sa šíri svetom. Aktuálne sa však nachádza na Madeire a pracuje na novom albume. Určite sa máme načo tešiť!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Rizvana Buckingham 🖤 (@celbuckingham),

2021/2022: Osveta v rámci psychického zdravia a soundtrack k filmu

Po viacerých problémoch, ktoré Celeste trápili najmä psychicky, sa rozhodla šíriť osvetu o mentálnom zdraví. V roku 2021 vysielala na Instagrame rôzne streamy s odborníkmi, kde sa bavili na témy týkajúce sa psychiky či vyhorenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Rizvana Buckingham (@celbuckingham)

Neskôr v roku 2021 Celeste vydala skvelý singel s názvom Feel, ktorý dokonale popisoval jej momentálne pocity. Niekoľko mesiacov strávila aj na Madeire, ktorú považuje za jeden zo svojich domovov. Tam dokázala dokonale zrelaxovať a prísť na iné myšlienky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Rizvana Buckingham (@celbuckingham)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Rizvana Buckingham (@celbuckingham)

Celeste taktiež nahrala zopár skladieb k rozprávke, ktorá čoskoro vyjde v kinách. Volá sa Tvoja zem a speváčka k nemu naspievala single s názvom Svetlo je v nás a Zo všetkých síl utekám.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Rizvana Buckingham (@celbuckingham)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: youtube.com, wikipedia.org, funradio.sk, karaoketexty.sk, tivi.cas.sk, csfd.cz, hudba.zoznam.sk
Odporúčame