Krajina Bali či neexistujúca Malta? Toto sú najčastejšie cestovateľské mýty, ktorým stále veríme

Foto: Toa Heftiba/Unsplash.com

#Je zarážajúce, koľko cudzincov je doposiaľ presvedčených o tom, že Slovensko je vlastne Slovinsko, alebo že tvoríme jeden štát s Českom. A to aj napriek tomu, že od nášho rozdelenia uplynulo už viac ako 26 rokov. Na druhej strane, nie sme v tom sami. Obyvatelia ostatných krajín sa takisto stretávajú s rôznymi stereotypmi a tiež z nich nie sú dvakrát nadšení. Toto sú podľa užívateľov Reddit najčastejšie z nich.

#1 Malta neexistuje

To, že niekto vôbec spochybňuje existenciu tvojej krajiny dokáže poriadne vytočiť. S tým sa pomerne často stretávajú obyvatelia Malty, vyspelej krajiny v Stredozemnom mori. Tá naozaj existuje a podľa fotografií je skutočne krásna.

Photo by Magdalena Smolnicka on Unsplash

#2 Bali je samostatná krajina

Bali je dnes veľmi obľúbenou destináciou a snom nejedného z nás. Ak by si však začal pátrať, kde sa nachádza takýto štát, nič by si nenašiel. Tropický ostrov je totiž súčasťou krajiny Indonézia.

#3 V Etiópii všetci hladujú

Určite sa aj tebe pri názve tejto krajine vybaví žalostný obraz sporo odetých vychudnutých osôb. V skutočnosti má Etiópia jednu z najrýchlejšie rastúcich ekonomík na svete a rozvíja sa tu veľká infraštruktúra. Vidiecke oblasti ešte stále bojujú s nedostatkom pitnej vody, ktorý spôsobuje problémy najmä v poľnohospodárstve, no krajina skutočne rastie. Navyše, mnohí ani len netušia, že Afrika nie je štát ale kontinent, ktorý tvorí až 54 štátov.

Photo by João Silas on Unsplash

#4 Španieli sú leniví a stále len siestujú

Dokonca nie všetci obyvatelia tancujú flamenco, ani nesledujú býčie zápasy. Populárna siesta je skôr obľúbenou činnosťou starších ľudí. Pracujúca vrstva obyvateľstva čas na obedňajšiu prestávku, ktorá trvá približne od 12-tej do 16-tej, využíva na obed s rodinou. V Španielsku je totižto tak horúco, že v tomto čase by sa ani tebe nechcelo pražiť na slnku. Na juhu krajiny teploty počas leta siahajú až k štyridsiatkam. Väčšinou fungujú len turistické oblasti, v auguste je množstvo továrni na celý mesiac zatvorených.

#5 Každý Rakúšan vie jódlovať

Ani obyvatelia Rakúska to nevyhrali v ponímaní svojej krajiny. „Nebeháme celý deň len v lederhosen (tradičné oblečenie), ani stále nepijeme pivo. Až 99 percent obyvateľov nevie vôbec jódlovať. A je nám ľúto, že sme zvyšok sveta prinútili uveriť, že Hitler bol Nemec. V skutočnosti to bol Rakúšan,“ priznáva jedna z užívateliek.

Photo by Rahat Ali from Pexels

#6 V Mongolsku jazdia iba na koňoch

Priemyselná revolúcia (ne)prekvapivo zasiahla aj Mongolsko. Možno by si to nečakal, no autá sú tam bežným dopravným prostriedkom a dnes sa už na koni prepravuje len zopár vidiečanov. Taktiež v jurtách dnes býva už len hŕstka obyvateľov. Tak, ako všade na svete, aj v tejto krajine sa snažia kráčať s dobou. Okrem toho majú neuveriteľne krásnu prírodu! Už si ju videl?

#7 Kazachstan je samý Borat

Hoci Kazachstan v posledných rokoch preslávila najmä kontroverzná postava Borata, ktorú skvele stvárnil Sacha Baron Cohen, táto krajina má v sebe oveľa viac. A rozhodne nie je zaostalá. Aj keď i v nej sa nájdu chudobnejšie regióny, vyspelosť Kazachstanu môže mnohých turistov príjemne prekvapiť. Ako aj špecifická kuchyňa, ktorá ti rozšíri gurmánske obzory.

Photo by Natasha Yakupova from Pexels

A čo ty, stretol si sa s nejakým stereotypom, ktorý vôbec nebol pravdivý? Budeme radi, keď sa s ním podelíš v komentároch.

Zdroj: reddit.com, brightside.me
Odporúčame