Keď Kali a Separ spoja sily, je každému jasné, čo vznikne

Kali a Separ patria medzi absolútnu špičku slovenského rapu. Majú obrovské fanúšikovské základne, pravidelne tvoria, prinášajú nové veci a ich texty sú pre mnohých hymnami. Čo sa ale stane, keď spoja svoje sily? To máte ako v športe, kombinácia dvoch super hráčov nie vždy končí ziskom trofeje…

Našli Kali a Separ recept na úspech?

Posledná veta z úvodu sa ale Kaliho a Separa netýka. Pri týchto dvoch sa skutočne môžete v momentoch domnievať, že naozaj našli recept na úspech. Skrátka, rokmi nadobudnuté skúsenosti premenili na fungujúce biznisy a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v dohľadnom období meniť.

A keď sa Kali so Separom spoja, tak vznikajú prvotriedne bangre. Jasné, jeden z najviac aktuálnych je „STROJ“, ktorému sa dočkali počas minulého kalendárneho roka. Vy si ho môžete pripomenúť teraz. Viac ako sedem miliónov views? To v tomto prípade nie nijaké prekvapenie.

Potom by sme sa pristavili pri skladbe „Oni si myslia“, ktorá taktiež nepatrí medzi najstaršie, no slohy, ktoré na nej obaja chalani dajú, sú skutočne prvotriedne prepracované. Možno jediná škoda, že tento song nedostal videoklip, pretože si vieme veľmi živo predstaviť, že by z toho mohlo byť pre všetkých fanúšikov obrovské lákadlo.

A čo rok 2016, keď sa Separ s Kalim predstavili na producentskom albume DJ Wicha v songu „Tempo“? Zaujímavosťou je, že v tejto skladbe obaja poriadne naložia, pričom dodnes sa vedú diskusie, kto naložil viac. Viacero ľudí si myslí, že Kali, pre ktorého tento typ skladieb nie je, predovšetkým v uplynulých rokoch, tak tradičný ako pre Separa.

A na záver si pripomeňme rok 2018, producentský album, ktorého autorom je SPECIALBEATZ a skladbu „MESTO“, ktorá má na YouTube viac ako 5 miliónov views. A môžeme konštatovať, že absolútne zaslúžene.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je počúvanejší - Kontrafakt alebo DMS?

Čo dodať? Asi len to, že kombináciu Separa a Kaliho si vždy veľmi radi vypočujeme, pretože obaja vedia, ako robiť prvotriednu hudbu. A v neposlednom rade, vedia, čo slovenskí rapoví fanúšikovia majú radi a počúvajú.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Peter Pann, Separ, Kali

Odporúčame