Každý čaká na súboj legiend Jonesa a Miocica: Koho má UFC v zálohe, ak jeden z nich nenastúpi?

Sergei Pavlovich

Sergei Pavlovich (zdroj: YouTube/UFC)

#Na turnaji UFC 295 v závere tohto roka by mali proti sebe nastúpiť dve žijúce legendy MMA – šampión ťažkej váhy Jon Jones a niekdajší držiteľ opasku Stipe Miocic. Ak by ale jeden z nich nemohol do zápasu vstúpiť, kto ho nahradí? 

UFC myslí na každú alternatívu

Šampión ťažkej váhy UFC Jon Jones na UFC 295 v newyorskej hale Madison Square Garden vyzve o pár mesiacov Stipe Miocica. „Dlhuje mi šancu stať sa najlepšou ťažkou váhou v histórii zmiešaných bojových umení a ja mu taktiež dlhujem príležitosť upevniť si svoje miesto medzi velikánmi,“ nechal sa počuť Jon „The Bones“ Jones. Obaja títo bojovníci sú na sklonku svojich kariér, preto silnejú hlasy, že sa veľmi jednoducho môže stať, že jeden z týchto bojovníkov nebude môcť do merania síl nastúpiť kvôli zdravotným problémom.

UFC je ale pripravené na každý scenár. Portál MMA News informuje, že najväčšia MMA organizácia na svete má vytypovaného bojovníka, ktorý by v prípade absencie Jonesa alebo Miocica mohol do akcie v New Yorku nastúpiť. Je ním Sergei Pavlovich, ktorý je v rebríčku ťažkej váhy na prvom mieste a trpezlivo čaká na svoju príležitosť v titulovom boji. Očakáva sa, že akokoľvek dopadne duel legiend, ďalší v poradí by mal byť práve Sergei. 

V tejto chvíli nie je isté, či pre Jona Jonesa bude duel so Stipem Miocicom posledným v kariére. Hovorí sa o jeho zdravotnom stave aj o ďalšej motivácii. Pravdepodobnejšie v tejto chvíli ostáva, že Miocic sa pravdepodobne so svojou profesionálnou činnosťou proti „The Bonesovi“ rozlúči. Turnaj UFC 295 je na programe 11. novembra 2023. 

Sleduj náš Instagram 

Zdroj: hashtag.sk, mmanews.com
Odporúčame