Kali končí kariéru – ALE NE! Raper ide ovládnuť scénu novým albumom

Naozaj ste si mysleli, že Kali ukončí kariéru? Naozaj? Po posledných rokoch? Okej, mysleli sme si to už aj my, ale keď sa zamyslíte lepšie, dáva absolútny zmysel, prečo tento raper pokračuje v tvorbe a najnovšie vydáva novučičký album s názvom ALE NE. Poďme sa na to detailnejšie pozrieť, aby ste aj vy vedeli, prečo Kali porušil slovo, ktoré viackrát verejne zopakoval.

Kali bol skutočne rozhodnutý ukončiť svoju kariéru. Nielen, že o tom jednoznačne pojednával jeho donedávna posledný album s názvom DOVI DOPO, ale podporovali to aj raperove vyjadrenia či kroky, ktoré robil. Jednoducho, dostal sa prakticky z ničoho na vrchol, udržal sa tam a latku rapovania v československom svete posunul na novú úroveň.

Prečo potom pokračovať? Kali to v jednom z množstva rozhovorov povedal jednoznačne. Oženil sa, narodila sa mu dcéra a vnútorne cíti, že chce svoju novovzniknutú rodinu zabezpečiť čo najlepšie. To mu nikto nemôže zazlievať, ani keby veľmi chcel. Navyše, kto dlhodobo sleduje tvorbu tohto umelca, môže potvrdiť, že jeho texty sú o niečom úplne inom ako tomu bolo pred rokom, dvoma, troma, štyrmi či desiatimi.

Aj to dáva zmysel. Kali dospel, dozrel ako človek aj ako umelec. Už nie je sklamaný, už nie je nahnevaný, už nebojuje o vrchol. Má manželku, je otcom, čo spôsobuje tak silné emócie, ktoré osoba pochopí, až keď si tým prejde. A prečo to nedať takpovediac na papier a vyrozprávať verným fanúšikom? Emócia, ktorá pohne svetom môže byť nielen negatívna, ale aj pozitívna.

https://www.instagram.com/p/B4emaIgjb_Q/

Samozrejme, ak práve prekonávate rozchod alebo sa vám nedarí v práci, v škole či podobne, zrejme sa vám budú zdať Kaliho posledné texty o tom, ako do seba všetko zapadlo, vytrhnuté z reality. Ale nezúfajte, aj on si musel počkať. Aj on musel byť sklamaný a zlomený. A práve možno táto pozitívna hudba vás vytrhne z letargie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Grimaso a Psycho Rhyme s rapom, ktorý zahreje tvoj playlist

Áno, Kaliho album ALE NE môžeme označiť ako pozitívny. Veď na čo by sa mohol tento slovenský raper, víťaz ocenenia OTO či porotca televíznej súťaže sťažovať? To by, pri všetkej úcte, naozaj nebolo na mieste. A kto niečo niekedy tvoril dosvedčí, že keď sa vám výrazne nedarí alebo darí, myšlienky a texty z vás „lezú“ takpovediac sami.

 

Odporúčame