Kadiaľ majú ísť Renne Dang a Benny Cristo? + Benov boj za recykláciu

Ben Cristovoao potvrdzuje, že kde sa tento rok objaví, to má úspech. Výnimkou nie je ani track Kudy jít, kde Benny Cristo hosťuje u Renneho Danga. Skladba sa teraz na YouTube objavuje aj s videoklipom. Okrem toho, chceme dať v tomto článku do povedomia aj boj o záchranu našej planéty. Benovi a mnohým ďalším to nie je ľahostajné. Situácia je zlá, ale stále sa dá zvrátiť, len treba byť zodpovednejší k sebe aj k svojmu okoliu.

Renne Dang a Ben Cristovao sa stretávajú v spolupráci, ktorú ste už pravdepodobne počuli, ale track má k dispozícii na video platforme Youtube aj videoklip, pričom produkčne sa o to postaral Leryk. Meno Leryk je vám možno pomerne známe, má byť prečo, tento producent sa objavuje v československej rap game stále častejšie. A má čo ponúknuť.

Renne Dang na svoj profil na sociálnej sieti Instagram napísal: „Práve sme spustili predpredaj Double-vinylu albumu THÁI! Špeciálna limitovaá platinová edícia v počte 220 kusov, ktorá nebude po vypredaní už nikdy k dispozícii. Každý kus bude mnou osobitne podpísaný a očíslovaný. Dvojinyl okrem nového coveru obsahuje aj exkluzívnu rozšírenú verziu hitu Kytky z pumpy a THÁI tour photobook,“ napísal Renne svojím priaznivcov. Dang je súčasťou českého labelu Blakkwood, ktorý sa v posledných rokoch výraznými krokmi posúva vpred.

Myslíme si, že kombinácia Bena Cristovaa a Renneho Danga zaujme prakticky každého, kto má rád český rap, pretože, ako sme už neraz spomenuli, keď sa dvaja interpreti stretnú na tracku, najpodstatnejšie je, aby im to ladilo. A v tomto prípade to Benovi a Rennemu ladí, teda aspoň podľa nášho názoru. Samozrejme, čo je logické, vždy to je vo veľkej miere subjektívne. Skladba je dobrá po všetkých stránkach, hudobne, produkčne aj vizuálne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmusov „Rockstar“ pohoršoval aj bavil. Čo si po rokoch vziať z tohto songu?

A druhá téma, ktorú sme chceli rozobrať, Benov boj o ochranu prírody. Benny Cristo sa na svojom profile na Instagram rozrozprával na tému recyklácie a toho, ako ľudia znečisťujú životné prostredie a často si to ani neuvedomujú. Faktom ale je, že planéta Zem na tom nie je dobre a ak sa nezačnú robiť konkrétne a silné kroky, tak situácia sa bude dostávať do neudržateľných úrovní, ktoré pocítia aj tí, ktorí sa o ekológiu absolútne nezaujímajú. Čísla a celospoločenský vývoj jednoducho nepustia. Je to na nás ako na ľudstve.

„Mám pocit, že väčšina z nás si ani neuvedomuje ako moc sme ako ľudstvo voči prírode nechutní. Tí, ktorí ste videli A Life On Our Planet, prípadne aj smutnejšie kúsky, máte trochu predstavu. Veľa z nás pre prírodu niečo robí a myslí si, že to stačí, ale keď sa pozrieme mimo našej bubliny, dôjde nám, že ani nie,“ rozpísal sa jeden z najsledovanejších interpertov v československom hudobnom priemysle. Bena sleduje na Instagrame viac ako osemstotisíc ľudí a je to cítiť. Nielen, že keď niečo vydá, hneď si to pustia tisíce, ale aj keď rozoberá určitú tému, reaguje veľké množstvo ľudí a šíri osvetu. Častokrát je práve nedostatok informácií obdobným problémom ako problém samotný.

„Sme iba tak čistotní a šetrní ako náš najslabší článok. Je potrebné na seba navzájom pozerať ako celok a našu prírodu liečiť opatreniami, ktoré nás buď limitujú alebo motivujú, aby sme sa k nej chovali lepšie. Jeden z najľahších krokov je bez debat zálohovanie PET fľaší a plechoviek a naštartovanie procesu ich recyklácie,“ zakončil. Následne priložil petíciu, v ktorej sa človek môže zapojiť do procesu toho, aby bola recyklácia rozbehnutá takým spôsobom, že to našej planéte reálne pomôže.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
DaBaby zrušil koncert, aby odvrátil hanbu. Čo sa stalo?

Ben je jedným z interpretov, ktorým nejde iba o čísla, ktorým nejde iba o to, že vydajú super skladbu, skvelý videoklip, absolvujú turné a následne žijú svojím luxusným životom. Má myslenie nastavené tak, že chce vďaka svojmu vplyvu niečo zmeniť. A svoj influence využíva správnym spôsobom. Nie je to tak dávno, čo sa verejne vyjadroval k nehumánnemu chovu zvierat. Jednoducho, keď sa dá, priloží svoju pomocnú ruku k dielu. A to je obdivuhodné.

Foto: Ben Cristovao, profil na Instagrame

Odporúčame