JURUS: Každý jeden track pre mňa znamená jeden lucidný sen (ROZHOVOR)

Mladý slovenský raper Jurus vydal 26.3. svoje debutové album LUCIDNÉ SNY. Pokud si jeho fanoušek, a nebo si o něm ještě vůbec neslyšel a zajímají tě mladé rapové talenty, přečti si tento rozhovor, kde nám mimo jiné popsal, jak celý projekt vznikal a prozradil i backstory z natáčení klipů.

Začnu klasickou otázkou. Jak dlouho si na albu pracoval?

Tak ako sa to vezme. Najstarší track na albume má cez rok, ale vtedy som ešte nemal v pláne robiť album. Aktívne som začal robiť minulý rok na konci leta, takže cca 7 mesiacov.

Tracků je celkem 20, to je poměrně dost. Byl tvůj záměr mít takhle dlouhé album?

Ľudia čo má sledujú a vnímajú vedia, že mám viac unreleasnutej hudby ako hocikto iný. Nemal som to ani v pláne. Nahral som prvý track Calvin Klein a vtedy som si povedal, že začínam robiť album. Pak už to šlo samo. Finálne ich tam bolo ešte viac, ale vybral som 20 najlepších, s ktorými som bol spokojný na 100%.

„Je to dosť na zamyslenie, má to dosť hlboký význam. Ten však nenájde každý.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jurus (@jurusk_)

Máš tam také spoustu hostů. Můžeš prozradit, kdo z nich tě nejvíc překvapil svojí slokou? A kolik tracků  vznikalo přímo ve studiu?

Najviac má určite prekvapil tian moon. Objavil som ho nejako náhodou. Keď som robil ten track kde je, tak som mu napísal a týpek mi to asi za deň poslal a sadol tam extrémne. Väčšina featov boli robené na diaľku. V štúdiu boli spravené iba tracky, kde sú chalani z nášho labelu. Hlavne som pri robení tohto albumu bral tie featy inak a cením každého jedného interpreta, ktorý tam je.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je Ektor českou obdobou Rytmusa?

 

Proč má album název Lucidné sny?

Tak nebudem tu asi písať význam tohto slova. To si každý vie nájsť a väčšina ľudí vie o čo ide. Ale aký význam to má pre mňa. Každý jeden track znamená jeden lucidný sen, preto je prvá polka albumu v trapovom štýle. V druhej polke sa album switchne do trochu jemnejšieho štýlu a keď album skončí, môžeš sa vcítiť do mojej kože a popremýšľať, ktorý z trackov bola realita a ktorý z nich bol iba snom. Je to dosť na zamyslenie, má to dosť hlboký význam. Ten však nenájde každý.

„Neviem či sa hejteri vzdali, ale nedostal som zatiaľ do DMs ani osobne žiaden negatívny feedback.“

Přesně to jsem chtěl, abys vysvětlil, co ten album znamená pro tebe. Který track z alba je tvůj oblíbený a považuješ ho za největší hit? 

To je extrémne ťažké vybrať jeden, pretože som hrdý na všetky ktoré sú tam. Za mňa je emocionálne najsilnejší track číslo 11 Deti samoty ft mykagang. Najväčší hit aj podľa streamov je zatiaľ Hannah Montana + bonus track Džús. Taký track sa nevidí často.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jurus (@jurusk_)

K tracku HANNAH MONTANA vyšel na Youtube i první klip, ten druhý je na skladbu DETI NOCI 2. Jaké bylo natáčení obou klipů? 

No track Hannah Montana sa natáčal na trikrát, lebo sa robil u nás na dome, kde som mal GoPro na hlave. Keďže sme poväčšine trochu zaostalí, tak sme sa najebali skôr, ako sa začalo točiť. Nejako sme to na tretí raz dali. Klip som strihal sám a mal ten vibe, ktorý som si predstavoval. Deti noci 2 robil volamsacallman a väčšina vidí iba finálny klip, ktorý je extrémne prepracovaný a fakt na úrovni. Vždy keď spolu točíme, tak sa zničíme pred točením, počas točenia a aj po točení. Klip je väčšinou freestyle, tento sa natáčal celý v Prahe. Dokopy sme to točili možno 5 hodín. Vždy keď pošle final verziu pozerám s otvorenými ústami. Takže zhrnul by som to, že ani jeden si nikto nepamätá.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď sa Rytmus spojil s Poliakmi a Nemcami, vznikol nezabudnuteľný skvost

„Uvidíme, čo mi život ešte hodí do cesty, lebo poslednú dobu je to hard.“

Takže jste si to pořádně užili.

Áno. Ku každému klipu sa viaže veľa stories, ale to by bolo kľudne na samostatný rozhovor.

Jakou máš zatím odezvu od fans? 

Tak neviem či sa hejteri vzdali, ale nedostal som zatiaľ do DMs ani osobne ani jeden zlý názor. Čísla sú zatiaľ super. Každý deň to stúpa extrémnou rýchlosťou a som za to extrémne rád, lebo celý album som si mixoval aj mastroval sám. Všetky featy sú mixované mnou, takže celý album má môj vlastný zvuk, ktorý som od minulého projektu posunul zas o niekoľko levelov vyššie.

Tak to je super! Poslední otázka, co máš v plánu po hudební stránce do konce tohoto roku? 

Možno ďalší album, možno EP, možno oboje a možno iba single. Uvidíme, čo mi život ešte hodí do cesty, lebo poslednú dobu je to hard. Určite vyjde veľa novej hudby s novým zvukom.

Skvěle, díky za rozhovor a přeju ať se tobě i albu daří. Je ještě něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům a lidem, co budou číst tento rozhovor?

Asi iba nech si zapamätajú tri čísla, 444, predtým, ako to bude trend. Díky moc aj ja, shotout celému tímu Generácia Rapu.

 

Credits: Jurus IG

Pro více článků klikej zde.

Odporúčame