Je Ektor českou obdobou Rytmusa?

Ektor je legenda českého rapu a Rytmus je zas ikona rapu slovenského. Porovnávať ich niekomu možno nedáva zmysel. A nebojte sa, rozhodne sa nechystáme ísť skladbu po skladbe či album po albume, aby sme urobili veľkú kompáraciu týchto veľkých mien. Avšak, paralely medzi týmito tvorcami existujú.

Ektor ako česká obdoba Rytmusa?

Ektor má momentálne 36 rokov, pričom Rytmus je takmer o dekádu starší, keďže rokov má 45. Obaja majú ale neohroziteľnú pozíciu v slovenskom, respektíve českom rape. Považujeme ich za ikony, pričom sú to ľudia, ktorí prispeli k tomu, že rap ako žáner je momentálne v našom okolí tak vybudovaný, ako je.

Môžeme sa teda domnievať, že medzi Rytmusom a Ektorom sú paralely? Áno, pretože s tvorbou začínali v časoch, kedy boli rapperi na okraji spoločnosti a o mainstreame sa hovoriť nedalo ani z len obrazne. Prišli s novými trendmi, vyskúšali prístupy zo zahraničia a boli striktní, ostrí a predovšetkým autentickí v texte. Tým si získali veľké množstvo priaznivcov a začali si budovať fan bases, ktoré sú im verné dodnes.

Samozrejme, s pribúdajúcim časom a zväčšujúcou sa rap game, sa počet mien a silných tvorcov zvyšoval, aj keď prichádzali jednotlivé vlny a niektorých tvorcov striedali v špičke iní, Rytmus aj EKtor ostávali. A stále ostávajú. Vždy sa vedeli prispôsobiť, vyrovnať sa s konkurenciou a hru posunúť opäť o kúsok vyššie.

Následne sa dostali do pozície, že nemusia byť takí aktívni ako ich rivali, pretože, keď prakticky čokoľvek vydajú, ľudia po tom siahnu. Ektor aj Rytmus sú overení rokmi a na niekoľkých skladbách sa objavili aj spoločne. Písať o tom, že to dopadlo úspechom, pravdepodobne nemusíme, alebo?

Priestor na plnenie snov

Porovnávať by sme ich mohli aj naďalej. Zrejme aj sami cítite, že podobností je medzi nimi naozaj niekoľko. Museli sa tvrdou prácou predrať na vrchol, čo sa nezaobišlo bez neprajníkov a úskalí. Následne doslova získali priestor na to, aby si plnili svoje sny.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Calin púta novým singlom: Ďalší dôkaz, že patrí k špičke!

Rytmus je momentálne v pozícii, že sa venuje tomu, čo chce, skúša nové výzvy a naďalej sa baví hudbou.O Ektorovi je v uplynulom období ticho a objavujú sa rôzne špekulácie, aké ťažkosti ho postihli.

My pevne veríme, že nech je pravda čokoľvek, čoskoro všetko vyrieši a budeme môcť písať o jeho novom albume Detektor III, ktorého vydanie sa spomína už dlhšie.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Pripomeň si moment, keď Strapo spojil sily s Mariánom Čekovským. Song „2LÁK“ v sebe dodnes skrýva veľké množstvo silných myšlienok. Viac sa dozvieš po kliknutí sem

Skladba „Lieky“, na ktorej spolu robili Martin Matys a Boy Wonder má už aj videoklip. A musíme konštatovaž, že originálny a pútavý. Ak si naň zvedavý, môžeš si ho pozrieť tu.

Photo credits: Instagram/Ektor, Instagram/Rytmus

Odporúčame