Hokejový hrdina má vlastný song. Čím „SLAFGOALSKY“ prekvapí?

Meno Juraj Slafkovský po olympijských hrách v Pekingu rezonuje v každom obyvateľovi Slovenska. Talentovaný 17-ročný útočník skóroval sedemkrát v siedmich zápasoch. Nečudo, že zapĺňa stránky novín aj portálov. Aktuálne o ňom dokonca vznikol rapový song. Poďme sa naň spoločne pozrieť.

Juraj Slafkovský = Juraj SLAFGOALSKY

Zo Slafkovského je Slafgoalsky. Áno, 17-ročný Slovák dal pod piatimi olympijskými kruhmi 7 gólov v 7 dueloch. Stal sa najlepším strelcom turnaja. Taktiež získal cenu pre najužitočnejšieho hokejistu olympiády. Sú to obrovské pocty.

Samotný hráč tvrdí, že sa snaží ostať nohami na zemi. Veríme, že sa mu to podarí. Mediálny humbuk nie je jednoduché ustáť.

Momentálne o Jurovi vznikol rap song. Jeho autorom je interpret menom Yossah. Musíme ho pochváliť, načasovanie má totiž dokonalé. Zaujímavý text + aktuálna téma = virálne video. Toto je song „SLAFGOALSKY“, ktorý sa dostane pod kožu aj vám. Alebo nemáme pravdu?

Skladba vznikla rýchlo, bol to spontánny nápad. Ak by ste si ale mysleli, že to bude cítiť, boli by ste na omyle. Song „SLAFGOALSKY“ je nielen aktuálny, ale má aj viacero kvalitných prvkov. Naše konštatovanie znie jasne, sme milo prekvapení. V tomto druhu songov totiž nikdy človek dopredu nevie, čo čakať.

Ktovie, tak ako olympiáda katapultovala Slafkovského do myslí (nielen) Slovákov, možno katapultuje táto skladba Yossaha do väčšieho povedomia slovenskej rapovej scény. Na to si ale budeme musieť chvíľu ešte počkať.

Každopádne, nikto z nás by neprotestoval, keby mal Yossah po májových majstrovstvách sveta vo Fínsku ďalší dôvod na tvorbu hokejovo-ladených rapových skladieb.

Čítaj tiež: Ak by ťa zaujímal rozhovor s talentovaným grafikom, ktorý tvorí efekty na Instagram pre známe rapové mená – KLIKNI SEM.

Photo credits: Tlačová agentúra Slovenskej republiky

Odporúčame