JSEM V POHODĚ, JSEM V PRDELI: Aké bude nové CD Nik Tenda?

Nový hudobný projekt Nik Tenda s názvom JSEM V POHODĚ, JSEM V PRDELI vyjde už na konci tohto mesiaca, konkrétne v predposledný júlový deň, a my už teraz vieme, že sa máme na čo tešiť. Nik Tendo dlhodobo dokazuje, že patrí k tomu najlepšiemu, čo československá scéna ponúka je na mieste si myslieť, že to, čo vyprodukuje teraz bude ešte lepšie ako to, čo bolo publikované k dnešnému dňu. Koniec koncov, tak by to malo byť.

Počas minulého kalendárneho roka Nik Tendo patril v dobe covidovej medzi najaktívnejších interpretov z českého a slovenského rapového sveta. V úvode roka vydal hudobný projekt, ktorý niesol názov RESTART a objavilo sa na ňom niekoľko naozaj kvalitných skladieb, pričom dával zmysel aj ako celok. A aby toho nebolo málo, neskôr vydal aj LUNAZAR, pričom potom oba projekty publikoval ako jeden celok a RESTART / LUNAZAR sa zaradil medzi TOP CD minulého roka. Pretože jednak na ňom bola hudobná rôznorodosť, zaujímaví hostia, Nik Tendo vo výbornej forme a naozaj slušný počet skladieb, čo v tejto dobe vôbec nie je pravidelnosťou.

Avšak, to bolo minulý rok. 

Teraz je tu rok 2021 a nastal čas pracovať ďalej. To veľmi dobre vie aj Nik, ktorý má v tejto chvíli už hotový nový album, ktorý bude niesť názov JSEM V POHODĚ, JSEM V PRDELI. Schválne to neprekladáme, pretože jednak pevne veríme, že základom českého jazyka všetci bez problémov rozumiete a taktiež kvôli tomu, že originál je len jeden. Prečo tento názov? Myslíme si, že keď si zrekapitulujeme svetové dianie od úvodu roku 2020 až po súčasnosť, viacero z nás potvrdí, že názov tohto CD aspoň čiastočne opisuje ich stav. Sme v pohode, ale nie sme v pohode. Sme v prdeli, ale sme v pohode. Áno, má to aj filozofický podtón. Aj o tom je rap. A Nik Tendo je známy tým, že jeho texty majú výpovednú hodnotu, i keď možno niekomu na prvé počutie nedávajú zmysel.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
NobodyListen feat Jan Kraus: Toto ste zrejme nevedeli

Za to zas môžu mnohé referencie či už zo sveta filmov, hier a predovšetkým seriálov, pretože Nik Tendo je veľkým fanúšikom anime. Na čo sa teda môžeme tešiť na jeho novom CD? Nuž, vieme, že bude obsahovať osem skladieb a objavia sa tam mená ako Yzomandias či Separ. Počet skadieb by mohol byť výraznejší, ale vieme, že Nik sa aktivity nebojí, a teda toto možno nie je to posledné, čo od neho tento rok budeme počuť. Pevne veríme, že JSEM V POHODĚ, JSEM V PRDELI stihne mať právoplatné turné, pretože kuvičie hlasy naznačujú, že záver kalendárneho roka budeme tráviť tak ako jeho začiatok, a teda doma zavretí v lockdowne. Nuž, to teraz nezistíme, jediné, čo môžeme urobiť je, počkať si.

Nik Tendo je zárukou kvality, a keď sa povie český rap, tak sa radí k úplnej špičke spolu s Yzomandiasom, Viktorom Sheenom a ešte stále aj Ektorom. Nik je rovnako ako Yzo členom MILION PLUS, sú na jednej lodi a dopĺňajú sa, preto sa ani nevnímajú ako rivali, pričom celkovo máme dojem, a hádam nielen my, že scéna, či už u nás alebo u našich západných susedov, je súdržnejšia ako tomu bolo v minulosti. Možno je to aj tým, že trh je širší a šancu preraziť má prakticky každý, kto určitým spôsobom zaujme. To kedysi nebolo, ale o tom možno niekedy inokedy.

Nemusíte zúfať, tento album si hneď ako to bude možné rozoberieme v našej pravidelnej rubrike NA PRVÉ POČUTIE, v ktorej sa venujeme novým hudobným projektom českých a slovenských rapových interpretov. Goldcigo je teda definitívne späť a my sme v očakávaní rapovej kvality. A čo vy?

Foto: Nik Tendo, profil na Instagtame Nik Tendo 

Odporúčame