Jožo Ráž prichádza s rapovým albumom

Jožo Ráž, či už ste jeho fanúšikmi alebo nie, patrí medzi hudobné legendy. Nielen Slovenska ako takého, ale aj predchodcu našej samostatnej republiky, a teda Československa. Ráž je v tomto priemysle dlhšie ako niektorí ďalší interpreti žijú. A to je štatistika, ktorá rezonuje v každom z nás.

Jožo Ráž a nové obzory

Nezáleží na tom, či máte 15 rokov, 20 rokov, 35 rokov alebo ste nedávno oslávili 50ku. Joža Ráža, Vaša Patejdla, Jána Baláža a ich skupinu Elán musíte poznať jednoducho všetci. Ak ich náhodou nepoznáte, mali by ste to rozhodne napraviť. Ráž je legenda, Elán je večný a už samotný fakt, že o nich píšeme v roku 2022, potvrdzuje, aký veľký dopad majú na (nielen) slovenskú pop music.

Čo sa týka prepojenia Joža Ráža a rapu, pamätáte si na skladbu Radikala Chefa so Separom „ŠCVPČ“, ktorá vyšla v roku 2019 a definitívne pochovala vojnovú sekeru medzi Chefom a členom DMS? Ak nie, poďme si ju pripomenúť. Koniec koncov, bol to (a stále je) poriadny banger.

Pamätáte si, čo tam vtedy zo Separových úst zaznelo? „Otvorená garáž a pozerá sa na nás, ha. Uvaríme hit jak Jožo Ráž a Jano Baláž, ha.“ Separ s Radikalom sa pristavili pri dvojici z Elánu, Jožovi rážovi a Janovi Balážovi. Aj oni vedia, že títo chalani majú patent na hity. A nezáleží na tom, že ich už môžeme označiť za veteránov.

Keby teraz vydali nový song, rozhodne by sa v počúvanosti zaradili medzi špičku. Elán je klasika, Elán je značka a v neposlednom rade, nová skladba od kapely, ktorá je legendárna, by pritiahla naozaj veľa zvedavých pohľadov.

Rapový album realitou?

Nie nadarmo sa hovorí, že s treba držať krok so súčasnými trendmi. Takto k tomu pristupuje aj Jožo Ráž, ktorý sa rozhodol, že v roku 2022 prinesie svojim fanúšikom premiérový rapový album. Rap je najpočúvanejší žáner na našom území, je populárny medzi mladou generáciou. A čo je nemenej dôležité, nie je v ňom prakticky nijaký filter, a teda, keď chcete vyjadriť svoje myšlienky priamo od srdca, lepšia platforma zrejme neexistuje.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Opitý Separ freestyluje na ulici. Staré videá ťa určite pobavia

Žijeme v dobe, kedy rapuje skutočne každý, pritom nemusíme hovoriť o tom, že to nie sú iba profesionáli: Youtuberi, moderátori influenceri, basketbalisti či futbalisti. Jožo Ráž má výhodu, že má výborný hlas a pozná proces vznikania hudby. A v dobe techniky a autotune by aj tak nemal problém. Prečo by potom k niečomu takému nemohla pristúpiť prvotriedná rocková legenda?

Prečo? Nuž, treba si zachovať určitý level integrity. Ani Wayne Gretzky nejde hrať futbal, ani Michael Jordan nejde tancovať a Eminem pravdepodobne nebude na staré kolená tenistom. Ak ste tento článok dočítali až sem, gratulujeme, a ceníme si to. Určite si ste už prišli na to, že aj tento text je aprílový žartík. Veríme, že vám to aspoň na moment vyčarilo úsmev na tvári.

V neposlednom rade, buďte na internete obozretní, nielen dnes, ale každý deň, pretože sa objavuje množstvo článkov, ktoré žiaľ nie sú aprílovými žartmi, ale nemajú s pravdou a realitou nič spoločné. A takýto disclaimer by ste pri nich taktiež hľadali márne.

Photo credits: Jožo Ráž, NČ, Dana Baláž

Odporúčame