Prestup dlhoročného šampióna Jona Jonesa do ťažkej váhy je spečatený: Prvý zápas po návrate bude s titulovou príchuťou

Jon Jones ide do ťažkej váhy

Jon Jones prestupuje do ťažkej váhy (Zdroj: Instagram/jonnybones)

#Bez debát najlepšia poloťažká váha v histórii UFC Jon Jones nedávno prestúpil do ťažkej váhy. Prezident Ultimate Fighting Championship Dana White sa po niekoľkých rokovaniach s Jonesom napokon dohodol. Dlho očakávaný návrat na bojovú scénu je už momentálne jasný. Jones vyzve o titul víťaza šampiónskeho zápasu Miocic vs. Ngannou 2.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BONY (@jonnybones)

Ngannou má prednosť

Súčasná jednotka ťažkej váhy Francis Ngannou má naplánovaný zápas o titul na turnaji UFC 260. Kamerunský predátor strávil v posledných štyroch zápasoch len 162 sekúnd, pričom všetky zápasy ukončil drvivým KO. Naposledy zdolal za 20 sekúnd dovtedy neporazeného Rozenstruika a jasne si vypýtal odvetu proti šampiónovi.

Ním je americko-chorvátsky bojovník Stipe Miocic, ktorý má zápas s Francisom už úspešne za sebou. Na galavečeri UFC 220 vyhral dominantne na body a čakala ho trilógia s Danielom Cormierom. Tú zavŕšil tesným víťazstvom na bodové rozhodnutie a následne legenda Cormier oficiálne ukončil kariéru vo veku 41 rokov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Strong Style Training Center (@strongstyle_mma)

Veľkolepý návrat

Dana White nedávno potvrdil, že víťaz odvety Miocic vs. Ngannou 2 sa stretne v ďalšej titulovej obhajobe proti Jonovi Jonesovi. Pre dlhoročného šampióna poloťažkej váhy pôjde o premiéru v novej divízii a hneď na 5×5 minút. Jones má podľa jeho slov váhu niečo okolo 105 kg, čo nie je na ťažkú váhu nič neobvyklé.

Jones naposledy vo veľmi tesnom zápase zdolal Dominicka Reyesa na body. Po tomto víťazstve oznámil koniec kariéry. Po ohlásenom návrate sa k obom potenciálnym súperom vyjadril takto: „Budem pripravený na obe možnosti. Obaja predstavujú poriadnu výzvu. Stipe Miocic je najlepšia ťažká váha všetkých dôb. Jeho výkony a úspechy to jednoznačne dokazujú.

Francis je naopak zviera, ktoré má neuveriteľnú silu. Navyše sa neustále vyvíja a zlepšuje. Obaja teda predstavujú obrovskú výzvu, ale to je presne to, prečo sa chystám do ťažkej váhy. Chcem si overiť, ako som na tom tvárou v tvár tým najlepším.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BONY (@jonnybones)

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame