Strhujúce vyvrcholenie turnaja UFC 249: Šampión ľahkej váhy Khabib Nurmagomedov má nového vyzývateľa

Justin Gaethje

Justin Gaethje. Zdroj: Instagram/UFC

#V noci zo soboty na nedeľu sme sa dočkali dlho odkladaného turnaja UFC 249. Nechýbalo však veľa a z turnaja mohli byť len falošné nádeje. Brazílčan Jacaré Souza na vážení prišiel do kontaktu s mnohými bojovníkmi a vzápätí bol pozitívne testovaný na koronavírus. UFC z tejto situácie napokon vyviazlo najlepšie ako mohlo. Zvyšní bojovníci boli testovaní negatívne a jediný zápas, o ktorý tento turnaj prišiel, bol práve zápas nakazeného Jacarého.

Khabibov nový vyzývateľ

Hlavný zápas turnaja priniesol 5-kolovú bitku, na konci ktorej sa z víťazstva tešil Justin „The Highlight“ Gaethje via TKO. Tony Ferguson prehral po neuveriteľne dlhých 8 rokoch a šnúre 12 víťazstiev v rade. 31-ročný, mnohými veľmi podceňovaný Justin Gaethje v zápase Tonyho prakticky k ničomu nepustil.

O priebehu zápasu jednoznačne hovorí aj zmasakrovaná tvár Fergusona, ktorý pravdepodobne prišiel o šancu stretnúť sa v titulovom zápase s Khabibom Nurmagomedovom. Hlasito si o ňu povedal Justin Gaethje a špekuluje sa, že k titulovému duelu Nurmagomedov vs. Gaethje dôjde už čoskoro.

Cejudo naďalej šampiónom

O ďalší titulový zápas sa postarali Henry Cejudo a Dominick Cruz. Opäť v jednostrannom zápase si Henry Cejudo so svojím súperom poradil v 2. kole via TKO.  Návrat do klietky po necelých 4 rokoch bol na Cruzovi vidieť a Cejuda v zápase ničím neohrozil.

Miocica pravdepodobne vyzve N‘Gannou

Francis N’Gannou potvrdil svoju povesť zabijaka a doposiaľ neporazeného Rozenstruika knokautoval za 20 sekúnd. Bolo to jeho 4. víťazstvo v rade, pričom všetky zápasy vyhral v 1. kole. Momentálne sa čaká, ako a či vôbec dopadne trilógia Miocic vs. Cormier. Víťaza by podľa všetkého mal čakať práve N’Gannou.

Vo zvyšných zápasoch karty sa žiadne veľké prekvapenie neudialo. Svoje zápasy na hlavnej karte zvládli Calvin Kattar a Greg Hardy. V odvetnom zápase Cowboy vs. Pettis sa z víťazstva opäť tešil Anthony Pettis via decision.

Zdroj: sherdog.com,  tapology.com
Odporúčame