Trilógia medzi Miocicom a Cormierom vyvrcholila: Posledný zápas Cormierovej kariéry skončil na body

Stipe Miocic triafa tvrdý pravý hák

Trilógia medzi Miocicom vyvrcholila (Zdroj: Instagram.com/ufc)

#Jeden z najväčších súbojov v histórií UFC bol naplánovaný na turnaj UFC 252. V poradí už 3. zápas medzi dvoma veľkými šampiónmi tentokrát dopadol na bodové rozhodnutie. V zápase ako na hojdačke, kde padlo veľké množstvo potenciálnych KO úderov bavil divákov až neuveriteľných 25 minút. Jednomyseľným rozhodnutím napokon zvíťazil a svoj titul šampióna obhájil Stipe Miocic.

Veľká smola postihla dovtedy neporazeného Seana O’Malleyho, ktorý si v 1. kole nepríjemne zranil pravý členok, na čo rozhodca bol nútený zápas ukončiť. Skvelý comeback sa podaril Jairzinhovi Rozenstruikovi, ktorý ukončil v 2. kole legendu Juniora dos Santosa.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Zavŕšenie trilógie

Hlavnou témou posledných dní bol ale zápas o najlepšiu ťažkú váhu v histórií zmiešaných bojových umení. V šialenom zápase, kde najviac akcie prišlo vždy na konci kola, ťahal za dlhší koniec povrazu Stipe Miocic. Zápas bohužiaľ nepochybne ovplyvnil eye poke v 3. kole, po ktorom Daniel Cormier nevidel na jedno oko.

V pozápasovom rozhovore sa Cormier oficiálne rozlúčil so svojou kariérou profesionálneho MMA bojovníka a pogratuloval Miocicovi k víťazstvu. 41-ročný veterán je jeden z mála bojovníkov v histórii UFC, ktorým sa podarilo držať súčasne 2 tituly v rôznych váhových kategóriách.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

UFC 253 je preložený

Počas turnaja UFC 252 bolo niekoľkokrát ohlásený presun z 19. septembra na 26. septembra. Hlavným ťahákom celého turnaja bude zápas 2 neporazených bojovníkov Adesanya vs. Costa. Na turnaji sa predstaví aj David Dvořák proti Jordanovi Espinosovi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Zdroj: hashtag.sk, ufc.com
Odporúčame