Jiří Procházka bude historicky prvým Čechom v hlavnom zápase UFC: Vo februári ho čaká bývalý titulový vyzývateľ

Jiří Procházka vyzve Dominicka Reyesa

Jiří Procházka vyzve Dominicka Reyesa (Zdroj: Instagram.com/jirkaprochazka)

#Je až neuveriteľné, aké skvelé obdobie zažíva Česko a Slovensko v rámci UFC. Od vstupu Macha Muradova do UFC ťaháme sériu 6 víťazstiev s výnimkou porážky Lucie Pudilovej, ktorá už v najlepšej organizácii sveta nefiguruje. Túto sériu sa bude snažiť natiahnuť už túto nedeľu práve spomínaný Muradov. Ešte pred jeho duelom s Hollandom však prichádza v súvislosti s Jiřím Procházkom ďalšia veľká bomba!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominick Reyes (@domreyes24),

Hlavný zápas

Ďalším súperom Jiřího Procházku bude Dominick Reyes.  30-ročný Američan s mexickými koreňmi v oboch posledných 2 zápasoch bojoval o titul. Najprv vo veľmi vyrovnanom dueli podľahol Jonovi Jonesovi a po Jonesovom vzdaní sa titulu šampióna prehral aj s Janom Blachowiczom na turnaji UFC 253.

Teraz ho bude čakať suverénne najlepší česko-slovenský bojovník naprieč všetkými váhami, Jiří Procházka. Ten má v UFC zatiaľ len 1 zápas, v ktorom však brutálne knokautoval vtedajšiu sedmičku Volkana Oezdemira. Momentálne disponuje fantastickým skóre 27-3-1.

Zápas prebehne 27. februára 2021 a bude vyvrcholením celého večera. Jediný spoločný súper oboch bojovníkov bol už spomínaný Oezdemir. Zatiaľ čo Procházka zvíťazil v 2. kole via KO, Reyes sa trápil o poznanie viac. V extrémne tesnom zápase sa k jeho víťazstvu síce priklonili 2 bodoví rozhodcovia, avšak tento verdikt vyvolal medzi verejnosťou veľmi vášnivé diskusie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří “Denisa” Procházka (@jirkaprochazka),

„Teším sa naňho“

Celý tím Procházku je zo zápasu s Reyesom veľmi nadšený. Svoj pohľad naňho Procházka poskytol pre portál TN.cz: Ja sa na to pozerám z viacerých uhlov. Z tejto stránky je to určite najlepšie postavený super, s ktorým som sa kedy stretol. Ja sa neteším ani tak na ten súboj, ale priamo naňho.

Na vymyslenie stratégie, na jeho pohyby. Blachowicz ho porazil, dá sa povedať, jednoznačne. To je pre mňa méta. Aby som ukázal podobný alebo možno ešte lepší výkon,“ zhodnotil svoj duel s Reyesom. Prípadný víťaz tohto duelu by sa stal horúcim kandidátom na vyzývateľský zápas.

Dôležité pre celú divíziu je, ako a či vôbec dopadne zápas Santos vs. Teixeira, ktorého víťaz pravdepodobne vyzve Blachowicza o titul. Porazený z tohto duelu a Aleksandar Rakič spolu s víťazom duelu Reyes vs. Procházka by doplnili úzky kruh potenciálnych vyzývateľov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří “Denisa” Procházka (@jirkaprochazka),

Zdroj: TN.cz, tapology.com
Odporúčame