Je to náročné, no stojí to za to: Tieto veci treba urobiť, ak sa túžite v osobnom živote pohnúť vpred

Photo by Matheus Ferrero on Unsplash

#Všetci sa prekonávame. Pre niekoho je už malé víťazstvo, keď dokáže ráno vstať z postele. Ak chcete však dosiahnuť svoj cieľ, potrebujete poraziť svojho hlavného nepriateľa. Vlastnú lenivosť, výhovorky a myseľ, ktorá vás bude neustále presviedčať o tom, že snažiť sa o niečo je zbytočné. Pripravili sme pre vás zoznam tých najnepríjemnejších vecí, ktoré sú naozaj náročné. Avšak ak sa im nebudete vyhýbať, výsledok bude naozaj stáť za to.

Cvičenie

Photo by Scott Webb on Unsplash

Toto je asi jedna z hlavných výziev, ktorú treba prekonať, ak sa skutočne snažíte zachovať svoje telo vo forme. Nič nie je výhovorkou. Ani vek, zdravotný stav, či nabitý pracovný diár. Kde je vôľa, tam je cesta. Keď začnete cvičiť, zmeny nebude vidno zo dňa na deň, pričom neustále sa budete musieť presviedčať, že to má zmysel. Ak si však zo cvičenia urobíte rutinu, začnete sa naň tešiť a možno inšpirujete aj svoje okolie.

Naučiť sa povedať prepáč

Ospravedlniť sa za svoje konanie a chyby dokáže len málokto. Preto sa vraví, že slovo prepáč, je tým najťažším na svete. Ak ho však dokážete povedať vo chvíli, keď ste naozaj ublížili druhému človeku, je to pre vás obrovský krok vpred.

Stáť si za svojim

Photo by Aziz Acharki on Unsplash

Je ťažké plávať proti prúdu a obhájiť si svoj názor napriek opačnej mienke okolia. Ak ste však o niečom vnútorne presvedčení, určite sa vám oplatí stáť si za svojim názorom. Nemusíte meniť svoje rozhodnutie len preto, že sa vaša životná cesta nepáči babičke či susedom. Buďte sám sebou. Možno vás budú odcudzovať, avšak vy ostanete čestní predovšetkým pred sebou. A to sa počíta.

Rozchod

Ukončenie vzťahu nebýva nikdy jednoduchá záležitosť. Ale ak je rozchod nevyhnutný, netreba sa mu vyhýbať. Treba čím skôr urobiť hrubú čiaru. Bolí to, nezaobíde sa to bez plaču, ale určite to stojí za to. Po čase určite nebudete toto rozhodnutie ľutovať.

Zbaviť sa toxických priateľov

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Nie každý vám chce dobre. Ani tí ľudia, čo sú vôkol vás, to s vami nemusia myslieť úprimne. Ak vám niekto neustále vysáva energiu, skúste kontakt s ním obmedziť na minimum. Poprípade ho celkom vypustiť zo svojho života.

Venovať sa osobnému rozvoju

Môžete meditovať, alebo siahnuť po svojpomocných príručkách. Dôležité je, aby ste si vyhradili pravidelný čas na rozvoj. Stojí to za to, i keď budete mať spočiatku pocit, že len sedíte a „zabíjate čas.“ Postupom času si však uvedomíte, že dokážete reagovať oveľa pokojnejšie, a že vás len tak ľahko nedokáže nič rozhodiť. A zachovať si vnútorný pokoj naozaj stojí za trochu námahy.

Naučiť sa cudzí jazyk

Nie. Nikomu sa nechce sedieť nad učebnicou a učiť sa základy nemčiny či ruštiny. Môže to byť monotónne a nezaujímavé. Ak sa ho však raz naučíte, len tak ľahko vám nevyfučí z hlavy. Na druhej strane nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať.

A čo vy? V čom ste museli zdolávať vlastné limity? Možno to nebolo ľahké, ale určite to stálo za to.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame