Jana Kirschner so Separom bojujú proti šikane. Strach je len parazit!

Jana Kirschner so Separom spoločnou skladbou bojujú proti šikane. Strach je len parazit – odkazujú.

„Odvaha je cesta a strach je len parazit,“ takýto je hlavný odkaz piesne, ktorú nahrala Jana KirschnerSepar. Skladba je súčasťou kampane Odpíšeme ti, za ktorou stojí Nadácia Markíza. Jej cieľom je o šikane nielen rozprávať, ale aj podať pomocnú ruku obetiam šikany, ktoré sa častokrát nevedia alebo nemajú na koho obrátiť.

Čakali by ste to?

Separ a Jana Kirschner. Očakávania boli vysoké, ale kto by takéto spojenie v rámci slovenskej muziky kedy predpovedal? Hoci bola spoločná záležitosť týchto dvoch obrovských mien našej domácej hudby oznámená už nejaký čas dozadu, málokto si ju vedel predstaviť vo výslednom prevedení a dozaista veľa z nás tento výsledok nielen prekvapí, ale zároveň aj určite poteší! Skladba „Povedz to nahlas!“ je totiž po technickej stránke extrémne výbornou a vydarenou skladbou, ktorá má veľký potenciál chytiť za srdce.

Silné spracovanie, ale aj myšlienky

Ako sme spomínali vyššie, tak táto skladba je súčasťou kampane Odpíšeme ti, za ktorou stojí nadácia televízie Markíza. Ide o ušľachtilý zámer boja proti šikane a kyberšikane, najmä prostredí základných a stredných škôl, kde je žiaľ šikana rozšírená v najväčšom rozsahu. Separ je známy tým, že okrem možno drsnejšieho rapového prejavu sa nebojí podporiť ani projekty so silnou výpovednou hodnotou. Jeho spojenie s Janou Kirschner stojí skutočne za to a my len pevne veríme, že vďaka tejto kolaborácii sa do boja proti šikane zapojí aj veľa ďalších ľudí.

Táto skladba by na všetkých streamovacích platformách mala byť dostupná už od 4.11. 2021. Prajeme ti pekné počúvanie a dopredu ďakujeme za zdieľanie myšlienky!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V LA sa opäť strieľalo. V Comptone umrel ďalší rapper

Kto za skladbou „Povedz to nahlas!“ stojí?

Executive producer YAKSHA * LOVE THEM WORK(s)

Klávesy & aranžmány: Eddie Stevens

Gitara: Jamie McCredie

Programming & ďalšie aranžmány: Peter Pann

Mix & Mastering: Marek Šurín

Zbory: Teri Čikoš, Peter Juhás, Richard Csino, Erika Rein, Diana Ristová

Nahrávané v štúdiu: RMS LONDON, LVGNC studio, Peter Pann studio

Produkcia : JANA KIRSCHNER & Peter Pann

Director & DOP: Jan Strach

ZDROJ: YouTube/TV Markíza

 

Odporúčame