Ja som Bratislava! Séria Momových songov, ktoré vyslovene štípu

Momo je človek, ktorý má na slovenskej rapovej scéne veľké množstvo fanúšikov, ale zároveň aj neprajníkov. Vždy povie, čo si myslí a nebojí sa ísť vo svojich textoch tvrdo. Presadil sa v hlavnom mesta Slovenska a tvrdí: „Ja som Bratislava!“ Práve k tejto ikonickej sérii jeho songov sme sa rozhodli vrátiť. 

Ja som Bratislava

„Ja som Bratislava“ je názov Momovho songu, ktorý vyšiel v roku 2016. Do dnes má na YouTube takmer šesť miliónov views. Tvrdá a presne mierená skladba, ktorá si získala množstvo priaznivcov sa stala jasným symbolom toho, že Moma netreba podceňovať a treba s ním počítať.

Hype okolo tohto songu pretrvával, preto sa rapper v roku 2019 rozhodol, že vydá voľné pokračovanie pôvodného tracku. „Ja som Bratislava II“ je skladba venovaná verným priaznivcom, ľuďom, ktorí si prešli náročnú cestu a tým, ktorí nezabúdajú na to, že byť lojálny je nesmierne dôležité.

A v roku 2021 sme sa dočkali zatiaľ posledného pokračovania tejto dnes už trilógie. Song „Ja som Bratislava III“ patrí na Momov album MXI a vo viacerých ohľadoch nadväzuje na prvé dve časti. Cítiť, kam sa tento slovenský rapper v uplynulých rokoch posunul, čím si prešiel a ako ho to ovplyvnilo.

Pred pár dňami Momo oznámil, že v októbri sa môžeme od neho tešiť na nový hudobný projekt. Svetlo sveta uzrie jeho EP. Možno nie hneď tam, ale v budúcnosti sa pravdepodobne dočkáme aj pokračovania série skladieb „Ja som Bratislava“.

Ak by chcel vidieť adepta na najlepší rapový klip tohto kalendárneho roka, neváhaj kliknúť na tento odkaz. Radikal Chef, Dokkeytino a LucaBrassi10x vyzerajú vo vizuáli na song „Mimo Kontroly“ ako bratia zo seriálu Peaky Blinders. 

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

Photo credits: Instagram/Momo

Odporúčame