Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

Rodák z newyorského Harlemu, americký rapper A$AP Rocky, musí riešiť doslova životné problémy. V USA sa aktuálne pojednáva o tom, že tomuto známemu interpretovi hrozí deväť rokov vo väzení. Dokáže sa z toho napokon dostať? Alebo skutočne bude najbližšia takmer dekáda jeho života za mrežami?

A$AP Rocky s hrozbou väzenia

Americký rapper A$AP Rocky, ktorý sa civilným menom volá Rakim Mayers, čelí obvineniam za streľbu v Hollywoode. K nej malo dôjsť počas novembra minulého kalendárneho roka. Rocky podľa zverejnených informácií namieril zbraň na svojho dnes už bývalého kamaráta. Okrem toho, mal naňho dvakrát vystreliť.

Viaceré svetové médiá, medzi nimi aj renomované britské BBC, tvrdia, že ak bude 33-ročný rapper právoplatne odsúdený, čaká ho deväť rokov za mrežami. Už v minulosti bol Rakim spájaný s kriminálnou činnosťou. Nikdy sa nejednalo o nič, kde by mu hrozil tak vysoký trest. Teraz je situácia odlišná, zločiny so zbraňami Američania trestajú ešte tvdršie ako kedysi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa GRIM (@asaprocky)

Bulvárni novinári z amerického TMZ zas tvrdia, že Rocky bude napokon obvinení zbavený a z celého súdneho pojednávania vyviazne bez trestu odňatia slobody. Údajne bude všetko oznámené počas najbližších dní. Tieto informácie ale potvrdené v čase vznikania článku neboli.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/asaprocky

Odporúčame