Herný newsfilter: iPhone 15 Pro prichádza s možnosťou hrať nový Assassin’s Creed

Assassin’s Creed iPhone 15 Pro

Assassin’s Creed na novom iPhone 15 Pro (Zdroj: Ubisoft)

#Výkon mobilných zariadení sa už zlepšil natoľko, že už aj na novom iPhone 15 Pro si budeš môcť plnohodnotne zahrať Assassin’s Creed. Kvalitné hry sľubuje aj Nintendo, ktoré predstavilo novinky pre svoju hernú konzolu Switch. Pre majiteľov najnovšej PlayStation pripravilo Sony tiež niekoľko zaujímavých ohlásení.

Assassin’s Creed už aj na „ajfónoch“

S predstavením ďalšieho modelu iPhonu Apple oznámil aj svoje ambiciózne plány, súčasťou ktorých je pridanie niekoľkých významných konzolových a PC hier na nové smartfóny.

Remake úspešného akčného hororu Resident Evil 4 a hra Resident Evil Village od japonského vydavateľstva Capcom si zahráš aj na smartfónoch iPhone 15 Pro už koncom tohto roku. Assassin’s Creed Mirage, ktorý bude dostupný pre PC a herné konzoly budúci mesiac, príde na iPhone začiatkom roku 2024, podobne ako ďalšia hra od Ubisoftu, The Division Resurgence.

Môžeš sa pýtať, ako je to vôbec možné? Apple tvrdí, že vďaka čipu A17 Pro je iPhone 15 Pro dostatočne výkonný na to, aby tieto hry spustil s porovnateľnou kvalitou, akú ponúkajú herné konzoly. Všetky nové modely iPhone budú k dispozícii na predobjednávku od 15. septembra a oficiálne budú vydané 22. septembra.

Novinky pre Nintendo Switch

Počas najnovšej prezentácie Nintendo Direct japonská spoločnosť odhalila niekoľko zaujímavých noviniek pre svoju hernú konzolu Nintendo Switch. Medzi tými, ktoré si zaslúžia pozornosť, patrí oznámenie, že prvé tri hry z akčno-dobrodružnej série Tomb Raider budú remastrované a dostupné pre hráčov na Switchi či na súčasných konzolách a počítačoch.

Navyše, Nintendo upozornilo na úspešnú hru Mario Kart 8 Deluxe, ktorá dostane svoju šiestu a zároveň poslednú dávku rozšírení. S touto aktualizáciou príde osem nových tratí, vrátane aktualizovanej verzie Mario Kart Wii’s Daisy Circuit. Okrem toho sa do hry dostanú nové postavy, ako Diddy Kong z Mario Kart Double Dash, Funky Kong z Mario Kart Wii, a tiež Pauline a Peachette z Mario Kart Tour.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš byť hot počas celého leta? Sieťované a priehľadné materiály ti pomôžu!

Nintendo ohlásilo aj F-Zero 99, prvú novú hru v sérii po takmer dvoch desaťročiach. F-Zero 99 vychádza zo svojho pôvodného predchodcu na konzolách SNES, ale tentokrát tu bude 99 pretekárov súťažiacich vo futuristickom svete. Hra je už k dispozícii a navyše je zadarmo pre predplatiteľov služby Nintendo Switch Online.

Nemôžem zabudnúť ani na novú hru s princeznou Peach v hlavnej úlohe. Táto hra, ktorá bola prvotne ohlásená bez názvu na začiatku tohto roka, nesie teraz názov Princess Peach Showtime! Jej vydanie naplánovali na 22. marca 2024. Môžeš sa tešiť na akčnú platformovku, v ktorej bude hlavná protagonistka čeliť rôznym výzvam a využije svoje magické schopnosti na ceste k víťazstvu.

Fantázia na dosah

Vydavateľstvo Square Enix oficiálne potvrdilo dátum vydania hry Final Fantasy 7 Rebirth. Druhá časť tohto remaku bude k dispozícii 29. februára v exkluzívnej verzii pre PlayStation 5, distribuovaná na dvoch diskoch. Toto oznámenie sprevádza trailer, ktorý prináša nové zábery priamo z hry.

Na rozdiel od pôvodného Final Fantasy 7 Remake, ktorý bol uvedený na trh pre PlayStation 4 v roku 2020 a neskôr dostupný aj pre PlayStation 5 a počítače v nasledujúcom roku, Rebirth nebude dostupný na konzolách predošlej generácie. Square Enix taktiež zdôraznilo, že hráči nebudú musieť hrať Final Fantasy 7 Remake, aby si mohli užiť Rebirth.

V skratke na záver

  • Akciou nabitý Helldivers 2 príde vo februári 2024 na PlayStation 5 a počítače.
  • Stig Asmussen, režisér oboch dielov Star Wars Jedi, opúšťa vývojové štúdio Respawn Entertainment.
  • Bethesda podrobne popísala prvú aktualizáciu pre svoju nedávno vydanú sci-fi hru Starfield a zároveň oznámila plány na nové funkcie, ktoré prídu v budúcich aktualizáciách.
  • Spoločnosť Microsoft predstavila úplný zoznam titulov, ktoré prichádzajú do novej služby Xbox Game Pass Core.
  • Rozšírenie Separate Ways pre remake hry Resident Evil 4 uvidí svetlo sveta 21. septembra.
  • Populárna platforma Roblox dorazí na konzoly PlayStation 10. októbra.
  • Spoločnosť Unity sa pokúša vysvetliť plány na účtovanie inštalačných poplatkov za hry vytvorené s ich enginom, keďže pôvodné oznámenie vyvolalo množstvo kritiky.
  • Ubisoft odložil vydanie svojej hry XDefiant po tom, čo prekvapivo nesplnila certifikačné testy od spoločností Microsoft a Sony.
  • V nasledujúcom roku sa v Kjóte otvorí Nintendo Museum.
  • Spoločnosť Sony odhalila, že plánuje vydať tri nové farebné kryty pre ovládače DualSense a konzoly, tentokrát s „hladkým kovovým povrchom“.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Prečo bol najnovší seriál Secret Invasion od Marvelu opäť tragédia?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com
Odporúčame