Učiť sa môžeš aj na Instagrame: Sleduj profily, ktoré ťa vzdelajú v oblasti vedy, financií či chémie

Instagramové profily, ktoré vzdelávajú (Zdroj: unsplash.com/Claudio Schwarz)

#Instagram je plný rôznej zábavy, videí, inšpirácií. Vedel si ale o tom, že tam nájdeš aj rôzne profily, ktoré rozšíria tvoje vedomosti? Prinášame ti 11 instagramových profilov, vďaka ktorým si zamiluješ vedu, ekonomiku, ale aj chémiu.

zmudri.sk

Ide o platformu pre vzdelávanie mladých. Tento profil rozširuje poznatky o kritickom myslení, digitálnej bezpečnosti, mentálnom zdraví, no ponúka aj aktuálne udalosti zo sveta, ktoré by ti nemali ujsť. Okrem toho mnohé informácie zverejnené na Instagrame nájdeš aj na ich webovej stránke , kde sú dostupné obsiahlejšie informácie a rôzne video kurzy.

Očami farmácie

Tento instagramový profil podáva informácie zo sveta farmácie zrozumiteľným jazykom. Počas pandémie napríklad vyvracali hoaxy o koronavíruse a snažili sa robiť osvetu. Na profile sa dozvieš informácie o rôznych ochoreniach, liekoch a pomoci iným. A to všetko zrozumiteľne a jednoducho, aby z toho mohli čerpať mnohí.

Skúmavka

Profil založila absolventka klinickej biochémie, ktorá prináša množstvo zaujímavých faktov a detailov, venuje sa rôznym témam, vysvetľuje, ako funguje ľudské telo, aké je to užívať kolagén či prečo priberáme. Všetko približuje jednoduchou a zábavnou formou, vďaka čomu si mnohé informácie jednoducho zapamätáš.

Ekonómia ľudskou rečou

Cieľom tohto profilu je ľudskou rečou vysvetľovať komplikované ekonomické témy čo najjednoduchšie a v krátkom čase. Zakladateľ profilu Martin sa primárne venuje tvorbe videí na YouTube, no mnoho zaujímavostí publikuje aj na Instagrame.

Udialo sa

Tento profil prináša informácie o významných svetových udalostiach a pomocou kvízov približuje životy rôznych osobností nie len zo Slovenska, ale z celého sveta. Každý deň prináša informácie o udalostiach z daného dňa, ktoré sa stali v minulosti. V stručnej verzii sa dozvieš zaujímavosti o minulosti, o osobnostiach zo sveta divadla, politiky, monarchií, ale aj športu. Okrem toho v story ponúka Q&A s rôznymi osobnosťami aj z minulého sveta. Chceš položiť otázku napríklad Nikolovi Teslovi? Pokojne, tento profil ti na základe poznatkov a historických faktov odpovie a ty sa dozvieš mnoho informácií.

Vedátor

Zameranie tohto profilu je pomerne široké. Dozvieš sa tu informácie o základných vesmírnych princípoch, ale aj fakty z minulosti, ktoré ti približuje teoretický fyzik Samuel Kováčik. Cieľom tohto profilu je, aby bola veda súčasťou života ľudí. Okrem toho ti Vedátor ponúka aj vlastný podcast, v ktorom sú témy vysvetlené obšírnejšie ako na Instagrame.

Vedecké okienko

Vďaka tomuto profilu objavíš čaro prírodných javov a dozvieš sa informácie o chemických či fyzikálnych pokusoch, ktoré môžeš vyskúšať aj sám. Autorom je učiteľ, ktorý sa snaží popularizovať vedu a verejnosť informovať zábavným spôsobom.

Moderná psychológia

Na tomto profile získaš vedou overené tipy, najmä pre duševné zdravie. Zakladateľkou profilu je psychologička Denisa Debrecká, ktorá vyštudovala klinickú psychológiu a kognitívnu vedu. Venuje sa najmä témam ako úzkosť, zvládanie stresu, vyhorenie alebo negatívne myšlienky či medziľudské vzťahy. Na profile nájdeš mnoho poznatkov zo sveta psychológie, ktoré sú vysvetlené zrozumiteľné a dokážu ti pomôcť.

Mozgová atletika

Na profile nájdeš mnoho informácií zameraných na osobný rozvoj, vedu, ale aj šport či knižné tipy. Tento projekt funguje primárne ako podcast, no na Instagrame nájdeš mnoho z informácií v skrátenej verzii. Mozgová atletika ti prináša edukačné videá, knižné tipy alebo primitívny humor, ktorým si ťa určite získajú.

Financopedia

Vďaka tomuto instagramovému profilu sa budeš vzdelávať v oblasti financií a taktiež budeš zvyšovať svoju finančnú gramotnosť. Profil ti v skratke vysvetlí základné pojmy a aktuálne informácie zo sveta financií.

schooltag.sk

Ak spomíname vzdelávacie platformy, nemôžeme vynechať ani náš vlastný instagramový profil. Vo forme podcastov ponúka maturitné témy a učivo z rozličných stredoškolských predmetov. Učiť sa môžeš podvedome, zábavnou formou a navyše sa dozvieš veľa zaujímavostí, ktoré v učebniciach nenájdeš.

 

Ktorý z profilov ťa zaujal najviac?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame