Idea predstavuje nový videoklip FREE WIFI

Idea nie je ani len blízko k tomu, aby prestal tvoriť. Hlava labelu TYNIKDY vydáva po albume Dropbox ďalšiu vec, tentoraz je to singel spoločne s FLVCRVM- „FREE WIFI“.

O Ideovi vieme, že svojou hudbou často vychádza z mainstreamu – robí to čo chce, a to čo vie najlepšie. Tentokrát sa spojil s ďalším podobne zmýšľajúcim producentom na našej scéne a zároveň kráľom slovenskej elektronickej hudby – Pištom Kráľovičom, viac známym ako FLVCRVM. Práve jeho inštrumentál sprevádza Ideov rap v tomto novom singli, takže nieje pochýb o tom, že FREE WIFI nie je vaša typická Hip-Hopová pesnička, ktorú môžete počuť hneď pri zapnutí rádia.

Idea sa v tomto tracku viackrát opiera o novodobých raperov na našej scéne, u ktorých nevidí žiadne chcenie posunúť sa ďalej a nevie ich ani zďaleka porovnať ku zahraničným hip-hopovým hviezdam.

slyším hovna a ne Kendricky

Videoklipy v novodobej hudbe často nijako nedotvárajú, dokonca vo veľa prípadoch ešte obmedzujú pesničku a slúžia iba ako prostriedok na získanie pozretí. FREE WIFI rozhodne tento prípad nie je. Samotný klip je natočený veľmi kvalitne a tak, že z neho plynie veľmi silná emócia. Znázorňuje, ako by asi vyzerali dnešní „followeri“ v reálnom živote. Čerešničkou na torte je, že hlavný editor klipu bol Iván Ovalle, ktorý má za sebou spolupráce s menami ako Kendrick Lamar či Rick Ross.

Už nám neostáva nič iné, len sa tešiť na Ideov druhý sólový album, ktorý vychádza v marci 2019.

 

Odporúčame