Herný newsfilter: Sony nás skúša opiť rožkom a vydáva remaster už po troch rokoch

Hlavná hrdinka z The Last of Us Part 2

Ubehli len tri roky a na svetle sveta sa derie remaster druhého The Last of Us (Zdroj: Sony)

#Minulý týždeň priniesol ďalšie polemiky ohľadom toho, kedy je vhodné prinášať remastery hier. Zdá sa, že tri roky od pôvodného vydania nestačia, avšak aj napriek tomu Sony predstavilo ten svoj. Okrem toho sme sa dozvedeli viac o nekompromisnom trhu s mobilnými hrami. Možno budeš prekvapený.

Ďalší remaster

O pozornosť v hernom svete sa bude uchádzať ďalší remaster. Tentokrát však pomerne nečakaný a do veľkej miery aj zbytočný. Štúdio Naughty Dog predstavilo The Last of Us Part 2 Remastered pre najnovšiu PlayStation 5. Dátum vydania stanovili na 19. januára 2024. Štúdio tiež potvrdilo, že majitelia kópie pre PlayStation 4 získajú možnosť upgrade za 10 eur.

Remaster bude zahŕňať plnú podporu pre gamepad DualSense, komentáre vývojárov a „Stratené úrovne“, ktoré sa nikdy nedostali do finálneho vydania hry. Novinkou bude aj roguelike mód boja o prežitie s názvom „No Return“.

Pôvodná hra však vyšla len pred troma rokmi, je preto priam smiešne vydávať „remaster“, ktorý len minimálne vylepší grafické spracovanie. Dodatočný obsah mohol byť predávaný formou DLC alebo plateného balíčka. Takto Sony zbytočne uberá váhu slovu, ktoré v mnohých prípadoch niečo znamená.

Mobilné hry majú krátky život

Nový výskum zistil, že 83 % vydaných mobilných hier zlyhá alebo stratí relevanciu do troch rokov, pričom 43 % je zrušených už počas svojho vývoja. Správa, ktorú pripravila spoločnosť Atomik Research, bola založená na rozhovoroch s 500 vývojármi hier vo Veľkej Británii a USA.

Podľa výskumu 76 % vydaných hier dosiahlo svoj maximálny výnos v prvom roku, ale iba 4 % dosiahli tento vrchol aj v druhom roku.

Viac ako tretina respondentov uviedla, že neistota v tomto odvetví im „bráni vo vývoji nových hier“, pričom 30 % má pocit, že súčasný trh „je príliš náročný na to, aby sme na ňom uspeli“. Aj preto už dve tretiny štúdií preto musia pristúpiť k prepúšťaniu či znižovaniu rozpočtu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok highlighty: Vyčaruj si dokonalé fotky zo stužkovej, takto budeš za hviezdu!

V skratke na záver

  • Autor knižnej série Zaklínač, Andrzej Sapkowski, tvrdí, že Netflix „nikdy nepočúval“ jeho spätnú väzbu.
  • Sci-fi akcia Space Marine 2 príde až v druhej polovici roku 2024.
  • Fantasy RPG A Plague Tale: Requiem si zahralo už tri milióny hráčov.
  • Remake Star Wars: Knights of the Old Republic už údajne nie je v aktívnom vývoji.
  • Zdá sa, že nový Borderlands 4 a Tiny Tina’s Wonderlands 2 mohli byť odhalené v profile vývojára na sociálnej sieti LinkedIn.
  • Spoločnosť Warner Bros. Games poprela, že jej pripravovaná hra Wonder Woman bude patriť do žánru „live service“.
  • Prvý Half-Life nedávno oslavoval 25 rokov od svojho vydania pre počítače.
  • Nadchádzajúci turnaj UEFA Euro 2024 pridajú do hry EA Sports FC 24.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, eurogamer.net, ign.com, opencritic.com, vg247.com
Odporúčame