Filmový a seriálový marec na HBO Max: Komédia roka, nové epizódy Boja o moc aj návrat právnickej legendy

HBO Max novinky

Skvelá komédia Trojuholník smútku (Zdroj: SF Studios)

#HBO Max nechce počas príchodu jari zaostávať, a preto v marci predstaví jeden lepší titul ako druhý. Okrem dvoch záverečných epizód seriálu The Last of Us si nenechaj ujsť ani jednu z top komédii roka, dokument s Bruceom Springsteenom či nové časti jedného z najlepších seriálov na platforme – Succession.

Trojuholník smútku – film

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa.

Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. Film sa dostal aj do nášho rebríčka top snímok roka.

Ako to bolo ďalej… – seriál

Nová kapitola Sexu v meste z produkcie HBO Max nadväzuje na ikonický seriál HBO vysielaný v rokoch 1998 – 2004, ktorý ženy akéhokoľvek veku a povahy nikdy neomrzí, či už ich zaujíma móda, život v New Yorku, feminizmus všedného dňa alebo ozajstní muži, nezadaní a najlepšie ideálni.

Nový desaťdielny seriál s názvom Ako to bolo ďalej opäť sleduje nerozlučné priateľstvo Carrie, Mirandy a Charlotte na ich zložitej životnej ceste po päťdesiatke. Čakaj romantiku, humor, starých známych vrátane pána Božského a úchvatné kostýmy, ktoré seriál podľa knižnej predlohy spisovateľky Candace Bushnell tak preslávili.

Boj o moc IV. – seriál

Jeden z momentálne najpopulárnejších televíznych seriálov vôbec, dráma šmrncnutá čiernou satirickou komédiou s trinástimi cenami Emmy na konte, vytvorená na Oscara nominovaným Jessem Armstrongom. Seriál skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stával Logan Roy, generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najväčší nárast sledovanosti v druhom týždni urýchlil rozhodnutie: Druhá séria The Last of Us bude pokračovať!

Logan, ktorého na konci druhej sezóny oklamal syn Kendall, sa v úvode tretej série nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvá. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení na rodinnú vojnu.

Howard Stern: Rozhovor s Bruceom Springsteenom – dokument

Howard Stern v intímnom dvojhodinovom rozhovore s Bruceom Springsteenom detailne rozoberá hudobnú, profesijnú aj osobnú cestu tohto legendárneho amerického umelca. Súčasťou dokumentu je aj niekoľko štúdiových vystúpení na akustickej gitare a klavíri, počas ktorých Springsteen vysvetľuje vznik viacerých svojich populárnych hitov.

Obaja muži diskutujú aj o Springsteenovom novom štúdiovom albume „Only The Strong Survive“, kolekcii pätnástich soulových skvostov, ktoré nedávno vydalo vydavateľstvo Columbia Records.

Perry Mason II. – seriál

Druhá séria seriálu inšpirovaného postavami z kníh spisovateľa Erlea Stanleyho Gardnera a obsadeného držiteľmi prestížnej ceny Emmy sleduje kariéru Perryho Masona, najväčšej právnickej legendy americkej literatúry. Tomu sa opäť naskytne príležitosť ujať sa veľkého prípadu; s Dellou a Paulom sa pripravujú na súdny proces storočia. Fantastická atmosféra tridsiatych rokov minulého storočia vás pohltí.

Mestečko Three Pines – seriál

Empatický a bystrý vrchný inšpektor Armand Gamache je poverený vyriešením série záhadných a mätúcich vrážd v podivnom, ale lákavom mestečku Three Pines. Za asistencie svojho dôveryhodného tímu, bojovného a problémového seržanta Jeana-Guya, inteligentnej pracujúcej mamičky, seržantky Isabelle, a k nehodám náchylnej začínajúcej agentky Yvette, sa skupina spočiatku práva k obyvateľom podozrievavo.

Napriek chladnému prijatiu si Gamache nemôže pomôcť, ale toto neobvyklé miesto a jeho výstrední obyvatelia ho podivne priťahujú. Čím hlbšie Gamache preniká do tajných životov týchto ľudí, ktorí v Three Pines našli útočisko pred okolitým svetom, tým viac sa ho to dotýka. Bez toho, aby to Gamache tušil, mestečko mu otvorí portál do duše a donúti ho odhaliť niečo, čo je dávno pochované v jeho minulosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny seriál The Last of Us baví fanúšikov stále viac: Scéna so žabou a klavírom sa stala virálnou

Zelený rytier – film

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ – obrovský a tajomný Zelený Rytier.

Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. Zeleného rytiera sme ešte pred rokom zaradili medzi top filmy roka 2021.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame