Február na HBO Max: Nová komédia o sexe, príprava na návrat hororového Vreskotu a rozuzlenie sporu medzi Deppom a Heardovou

Johnny Depp a Amber Heard

Vo februári na HBO aj dokument o rozvode Deppa a Heardovej (Zdroj: GettyImages a Discovery)

#Vo februári uvidíš na HBO Max množstvo filmových a seriálových noviniek. Priprav sa na oceňovanú biografiu o princeznej Diane, komédiu s Emmou Thompson, dokument o rozvode známeho hollywoodskeho páru či na českú komédiu priamo z Karlových Varov. Zo seriálovej tvorby sa môžeš tešiť najmä na ďalšie epizódy milovaného The Last of Us – pôjde totiž do tuhého.

Spencer – film

Počas vianočných sviatkov s kráľovskou rodinou na panstve Sandringham v anglickom Norfolku sa Diana Spencer, sužovaná duševnými problémami, rozhodne ukončiť svoje desaťročné, dávno vychladnuté manželstvo s princom Charlesom.

Hoci sa množia zvesti o aférach a rozvode, na Vianoce sa musí o všetkom mlčať a predstierať pokoj v rodine. Je tu jedlo a pitie, streľba a lov. Diana tú hru pozná. Ale tento rok to bude úplne inak. Film rozpráva o tom, čo všetko sa mohlo odohrať počas tých pár osudných dní.

Veľa šťastia, pán Veľký – film

Vdova Nancy nervózne prešľapuje pri okne hotelovej izby. Keď na jej dvere zaťuká krásny mladík, nemôže najprv uveriť, že vyzerá rovnako dobre ako na fotografii. Bývalá učiteľka, ktorá nikdy nemala orgazmus, sa totiž rozhodla doplniť si vzdelanie v oblasti sexu. Najväčšou výzvou však pre ňu bude prekonanie vlastných neistôt a predsudkov.

Konverzačná snímka ukazuje, ako by mohla v dnešnej dobe vyzerať aktualizovaná verzia Pretty Woman. Film na ploche hotelovej izby citlivo rozohráva príbeh o sebaprijatí a neskorom objavovaní sexuality. Herecky v ňom žiari Emma Thompson ako žena, ktorá na ceste za znovuzískaním svojho sebavedomia zvádza súboj predovšetkým sama so sebou.

Johnny vs. Amber – dvojdielny dokument

Johnny Depp a Amber Heard sa kvôli svojmu búrlivému rozchodu dostali na titulné stránky novín po celom svete. Obrovské množstvo osobných videí, nahrávok, textových správ a fotografií umožnilo nahliadnuť do ich problematického manželstva. ento dvojdielny britský dokument zhromaždil výbušné dôkazy, intímne archívne zábery a zaujímavé rozhovory s právnikmi. Skúma tak prípad ohovárania spôsobom, aký sme tu ešte nevideli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny seriál The Last of Us baví fanúšikov stále viac: Scéna so žabou a klavírom sa stala virálnou

Vreskot – film

Dvadsaťpäť rokov po brutálnych vraždách v mestečku Woodsboro sa na scéne objavuje nový vrah, ktorý si nasadil na tvár kultovú bielu masku. Tentoraz sa zameria na tínedžerov, oživí tým dávno pochovanú nočnú moru a opäť odkryje strašidelnú minulosť mesta. Všetky obete Ghostface majú niečo spoločné s pôvodnými zabijakmi, ktorí sa musia vrátiť na scénu.

Aj v poradí piaty Vreskot je hravý, uťahuje si zo žánrových klišé a užiješ si s ním veľa zábavy. A mimochodom, režisérska dvojka preslávená aj poviedkovým hororom Southbound alebo hororovou komédiou Krvavá nevesta už má na 10. marca nachystaný šiesty Vreskot, v ktorom sa preživší z Woodsboro presunuli do New Yorku.

Mariupol: Očami obyvateľov – dokument

Skaza ukrajinského mesta Mariupol očami ľudí, ktorí v ňom žili. Mariupol je symbolom tragédie, ktorá sa odohráva na Ukrajine – moderné 400-tisícové mesto bolo počas dvoch mesiacov takmer zrovnané so zemou. Ukrajinské úrady odhadujú, že zahynulo viac ako 20-tisíc obyvateľov.

Film rozpráva príbeh tohto mesta od prvých striel a bômb až po posledné dni obliehaného metalurgického komplexu Azovstal. Je to príbeh o vojnových zločinoch a utrpení, ale aj o ľuďoch, ktorí preukázali neskutočnú odvahu, pozoruhodnú vytrvalosť a nezlomného ducha.

Veľká premiéra – film

Pre herca Šnajdra je život jedna veľká hra. Málokto spozná, kedy veci myslí vážne. Jeho žena Markéta je už naňho alergická a manželskú krízu sa snaží riešiť u psychológa. Šnajder radšej mizne do Olomouca. Tu sa chytá svojej prvej režisérskej príležitosti, v ktorej chce zažiariť so svojou babičkou. Obaja totiž milujú improvizáciu.

Prekvapivo ju dokáže tvoriť aj babičkina opatrovateľka Mikina, čo Šnajdra oslní. Karierista Grunt, ktorý šéfuje divadlu, dúfa, že predstavenie bude udalosťou sezóny. To sa nakoniec stane, ale inak, než si predstavoval. Sám je totiž nechcene vtiahnutý Šnajdrom do hry.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny seriál The Last of Us baví fanúšikov stále viac: Scéna so žabou a klavírom sa stala virálnou

The Last of Us I. – seriál

Dvadsať rokov po zániku modernej civilizácie je osudom skúšaný Joel najatý, aby prepašoval z nebezpečnej karanténnej zóny štrnásťročnú Ellie. Musia sa vydať na cestu Spojenými štátmi a spoliehať jeden na druhého, aby prežili. Teraz však pôjde do tuhého.

V nasledujúcich epizódach ťa čaká trhajúca akcia v Pittsburgu, ako aj návšteva vo vodnej elektrárni, kde Joel stretne niekoho, koho tu zaručene nečakal. Ak chceš epizódy sledovať medzi prvými, zapni si HBO Max vždy v pondelok nadránom o tretej hodine.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame