Najväčší nárast sledovanosti v druhom týždni urýchlil rozhodnutie: Druhá séria The Last of Us bude pokračovať!

Postavy z obľúbeného seriálu The Last of Us

Úspech prvej série The Last of Us urýchlil rozhodnutie pokračovať (Zdroj: HBO/Liane Hentscher)

#Po úspechoch, ktoré dosiahla prvá séria The Last of Us, nie je prekvapením, že tvorcovia potvrdili pokračovanie tohto projektu. S trochou zveličovania sa dá povedať, že HBO obnovilo druhú sériu rýchlejšie, ako sa dokáže šíriť smrtiaca huba, ktorá je ústrednou témou deja.

Okamžitý úspech priniesol rýchle rozhodnutie o druhej sérii The Last of Us

Už po odvysielaní prvých dvoch epizód The Last of Us si HBO objednalo druhú sériu podľa rovnomennej videohry PlayStation. Čaká nás tak Part II alebo adaptácia druhej videohry. O najnovších správach informoval aj portál Variety.

„Som pokorný, poctený a úprimne ohromený, že toľko ľudí sa naladilo a spojilo sa s naším prerozprávaním cesty Joela a Ellie. Spolupráca s Craigom Mazinom, naším neuveriteľným hereckým obsadením, štábom a HBO, už prekonala moje najväčšie očakávania,“ povedal výkonný producent Neil Druckmann. Ten bol zároveň scenáristom a kreatívnym riaditeľom hry. Ako ďalej dodal: „teraz máme absolútne potešenie, že to môžeme opäť zopakovať v druhej sérii! V mene všetkých v Naughty Dog & PlayStation vám ďakujeme.“

Ako je už známe, dej sa odohráva dvadsať rokov po zničení modernej civilizácie. Joel (Pedro Pascal) je najatý, aby prepašoval 14 – ročnú Ellie (Bella Ramsey) z karanténnej zóny. To, čo sa zdá ako jednoduchá úloha, je nakoniec nebezpečným dobrodružstvom, v ktorom sa musia spoliehať jeden na druhého, aby prežili.

Prvá séria si pripísala niekoľko rekordov

Stačili prvé epizódy a seriál sa stal obľúbencom fanúšikov z radov divákov aj hráčov videohier, ale aj kritikov a recenzentov.

Prvá séria The Last of Us sa po prvom týždni uvedenia stala druhým najväčším debutom HBO, hneď sa seriálom Rod draka. Zároveň, druhú časť si pozrelo 5,7 milióna divákov v rámci HBO Max a lineárneho vysielania v USA. To predstavuje viac ako jeden milión nových divákov oproti premiérovému dielu série.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny seriál The Last of Us baví fanúšikov stále viac: Scéna so žabou a klavírom sa stala virálnou

Nárast 22 % sledujúcich znamená, že ide o najväčší nárast v sledovanosti v druhom týždni pre akýkoľvek pôvodný dramatický seriál HBO v histórii stanice. V popularite nezaostáva ani na sociálnych sieťach. Počas debutu sa stal celosvetovým trendom na Twitteri, do dnešných dní upútavky na prvú sériu nazbierali viac ako 100 miliónov pozretí.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame