Grizzly: „Trip s Majselfom bude náš najlepší počin a mám z neho veľkú radosť!“ (Rozhovor)

Tak po nejakom tom čase sa opäť vraciame s našou rubrikou Generation Talk, v ktorej v krátkych rozhovoroch spovedáme raperov a producentov. Aj keď sme túto sekciu trocha zanedbali, sľubujeme, že zase urobíme všetko pre to, aby sme vám tieto rozhovory prinášali na pravidelnej báze. Sme radi, že do tretej časti prijal pozvanie talentovaný producent Grizzly, ktorého poznáme najmä so spolupráce s Majselfom.

Ahoj, v prvom rade ďakujeme, že si prijal našu ponuku na krátky rozhovor. Prezraď nám, ako vyzeralo obodobie posledných týždňov z tvojej strany a ako bude vyzerať leto.

Ďakujem aj ja za túto možnosť. Tak posledné mesiace to bol celkom hrotík, lebo som finišoval bakalára a do toho som hrotil hudbu, album a koncerty cez víkendy. Bolo to trošku hektické, ale zvládlo sa. Teraz prázdninujem, riešim len hudbu a koncerty a momentálne aj dovolenku s priateľkou, tak už len tie príjemné veci. Cez zvyšok leta budeme s Majselfom domakávať album, čiže nás čaká kopec roboty.

Tvoje meno je v prvom rade spojené s Majselfom, ale dosť výrazne si ťa fanúšikovia zapamätali aj z intro skladby ku albumu Pancier. Kedy si sa osobne spoznal so Separom a kedy vznikla myšlienka respektíve iniciatíva, aby práve tvoja hudba dostala priestor na práve tejto skladbe?

S Majselfom pracujem už nejaký ten piatok a je to najmä preto, že si mega rozumieme či už hudobne, alebo osobne. Práve to ma doviedlo aj k prvej spolupráci so Separom, ktorý nahral hosťovačku na skladbu Čo chceš viac z albumu NEPTUN, kde spolu s ním hosťuje aj Kali. Neskôr ma oslovil, že pripravuje album, tak že mám poslať hudby. Dlho sme vyberali tú správnu, až nakoniec dorazila taká, že z nej na šupu odpadol, v momente ju napísal, nahral na to titulnú vec a na druhý deň už boli stopy poslané na mix u Maťa Straku. Instantná záležitosť. Natočil sa klip a vznikol benger s názvom Pancier, ktorý bude trhať kluby zo základov.

Mohlo by ťa zaujímať:  Rap vládne aj medzi hokejistami. Koho počúvajú slovenskí juniori?

Vráťme sa ku Majselfovi. Máte za sebou pomerne úspešné obdobie. Ako hodnotíš posledný rok vašej spolupráce a album Neptun?

Posledný rok sa niesol v znamení mnohých zmien. Začali sme sa uberať vlastným smerom, riešiť vlastný merch a podobne. Všetko to boli pozitívne zmeny a dosť nás posunuli, tak dúfam, že to tak pôjde aj ďalej. Po dokončení Neptunu sme si nenechávali ani nejak výraznú pauzu. Ostalo nám kopec nepoužitého materiálu, tak sme v podstate pokračovali s prácami na ďalšom albume.

Na september teda chystáte album Trip. Čo od neho môžme očakávať?

Tak očakávať môžete určite posun, či už s Majselfovej alebo mojej strany. Trip bude zase niečím iný od Neptunu. Objavia sa tam aj hudobnejšie veci, aj také tie tradičnejšie. Skúšame oslovovať nových ľudí na spolupráce, s ktorými sme ešte pred tým nerobili. Za mňa osobne je to náš najlepší počin zatiaľ a mám z neho veľkú radosť.

Robíš Mišovi beaty na mieru, alebo mu pošleš balík beatov a on si vyberá?

V podstate aj aj. Hlavne mu posielam každú jednu novú hudbu hneď ako prvému a on už sám posúdi, či ju vezmeme alebo ju posuniem ďalej.

Čakajú ťa aj iné spolupráce? Objaví sa tvoje meno aj na niektorom inom veľkom albume?

Momentálne chystá nové projekty mnoho ľudí zo scény a v podstate s mnohými z nich som v kontakte. Či už odo mňa vyberajú hudbu, alebo čakajú na tú správnu, alebo už na nejakej pracujeme. Ja len dúfam, že sa z toho podarí čo najviac výborných spoluprác a vznikne čo najviac dobrej hudby. Spomenúť môžem napríklad Dameho, ktorý chystá nadupaný album a mala by sa tam objaviť aj moja hudba. Niečo vyberáme aj s šBoyom, Restovskim a podobne. Ďalej verím, že sa nám aj so Strapom podarí nájsť tú správnu hudbu, pretože ho cením aj hudobne aj osobne a rád by som svojou troškou prispel aj na jeho album.

Mohlo by ťa zaujímať:  Snoop Dogg ako Miro Jaroš? Legenda rapu spúšťa nový projekt

Nejaké tvoje osobné vízie na najbližší rok? Je to dlhé obdobie, ale určite máš nejaké plány.

Momentálne najsvetlejšou víziou je dokončenie albumu do takého štádia, aby sme s ním boli stopercentne spokojní. Potom by som sa rád pustil do spoločného projektu s Kennym Roughom, nad ktorým už rozmýšľame veľmi dlho. S Kennym sa mi pracuje výborne a v podstate máme aj podobné hudobné cítenie, čiže by toto spojenie mohlo fungovať.

Vysnívaná spolupráca na SK/CZ scéne?

Tak zo slovenskej scény ma napadá niekoľko mien, s ktorými som zatiaľ nemal tú česť a s ktorými by som chcel spolupracovať. Určite sem patria chalani z Nerieš. Už sa nejakú dobu poznáme a posledné obdobie s nimi hrávam koncerty, čiže sa dosť často stretávame a podobne, ale stále sa nám nepodarilo nájsť tú správnu hudbu. Každopádne som počul pár chystaných vecí a môžem s kľudným svedomím povedať, že sú to zimomriavkové záležitosti. Určite by som do budúcna chcel vyskúšať aj spoluprácu s Rytmusom, Egom, s Pil Cim by to podľa mňa mohlo fungovať, z českej scény s Pauliem Garandom, Marpom, Renne Dang, Viktor Sheen a podobne.

Náš krátky rozhovor je na konci. Máš možnosť odkázať niečo vašim fanúšikom a samozrejme aj fanúšikom a čitateľom nášho portálu.

Ďakujem za rozhovor. Tak hlavne sledujte tvorbu a informácie ohľadom albumu TRIP, ktorý vychádza v septembri. Ďakujeme našim ľuďom čo podporujú, kupujú merch a chodia na koncerty. Tak isto sledujte aj prácu Rap Generation, pretože to robia na výbornú.

My tiež veľmi pekne ďakujeme za čas Grizzlymu, ale aj vám, ktorí ste tento rozhovor čítali. Pri ďalšej časti sa vidíme už čoskoro!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.