FOTO Aký je ideál krásy? Modelingová agentúra búra bariéry a dokazuje, že vek je len číslo

Oldushka/boredpanda.com

#Dnešná mladá spoločnosť si zafixovala istú definíciu krásy, v ktorej sa skloňujú hlavne slová mladosť a sexepíl. V Hollywoode sa tak stále zvyšujú trendy po dokonalom vyhladzovaní vrások, botoxe a face-liftingu s jasným cieľom čo najviac oddialiť prejavy starnutia. Istá ruská modelingová agentúra sa však rozhodla vydať úplne opačným smerom a naplno ukázať krásu starnutia v sérii nádherných fotografií.

Agentúra s príznačným názvom Oldushka predstavuje ľudí, ktorých vek prekročil minimálne 45 rokov. V niektorých prípadoch však dokonca nechýbajú ani ľudia, ktorí majú dávno po osemdesiatke. Zatiaľ čo modelingový svet sa konečne začal vyrovnávať s rozmanitosťou, ktorá tkvie v rôznej etnickej príslušnosti či veľkosti modelov, vek sa stáva ďalšou bariérou, ktorú treba prekonať.

Práve o to sa pokúša Oldushka, ktorá vznikla z malého projektu Igora Gavara, ktorý dôchodcov začal fotiť na svoj blog. Podľa jeho slov v Rusku dostanú veľa práce. Objavujú sa v bežnejších katalógoch či reklamných kampaniach, pretože do módneho priemyslu prinášajú celú novú generáciu.

Bude Oldushka inšpirovať aj ostatné krajiny, aby vytvorili podobné projekty a prijali očarujúcu stránku starnutia? Podľa nás tu tento potenciál rozhodne je. Veď presvedčte sa sami.

Zdroj: boredpanda.com
Odporúčame