Filmový svet DC Comics umiera: Henry Cavill už nie je Superman, končí aj Batman

Superman vo filme Muž z ocele

Superman vo filme Muž z ocele (Zdroj: DC/Warner Bros.)

#Venovať sa téme DCEU (DC Extended Universe) a jeho chybám, sklamaniam či pádom by vydalo aj na samostatný článok. Štúdio Warner Bros. sa príliš hnalo za tým, aby čo najskôr dobehli Marvel, čo spôsobilo, že po veľmi dobrom Man of Steel sa rovno pustili do ikonického súboja medzi Supermanom a Batmanom.

Iron Man, Flash, Superman a ďalší: Komiksové postavy boli inšpirované reálnymi ľuďmi!

Od toho si sľubovali nakopnutie tímovky Justice League, ktorá skončila fiaskom. Ben Affleck sa niekoľkokrát vyjadril, že o rolu Batmana už jednoducho nemá záujem, no a posledný klinec do rakvy priniesol pred pár hodinami predstaviteľ Supermana, ktorý dal svojej postave košom.

Henry Cavill skutočne patril medzi to najlepšie, s čím DCEU disponovalo (odmysliac si fiasko s digi-fúzami v dotáčkach pre Justice League). Ideál „supermanovskej“ krásy, silných čŕt tváre a rúškom tajomstva vystihol perfektne. Práve preto jeho výkon mnohí právom označovali za najlepšie stvárnenie tohto mocného superhrdinu na striebornom plátne. Tomu je však podľa The Hollywood Reporter koniec.

Táto správa prišla ako blesk z jasného neba, keďže len nedávno Henry ešte hovoril, že by rád nakrútil Man of Steel 2. Na druhú stranu, pred pár dňami uzrela svetlo sveta informácia, že Cavill bol obsadený do hlavnej úlohy seriálu pripravovaného na motívy populárnej počítačovej hry (a kníh) Witcher. Geralta z Rivie stvárni v projekte pre Netflix a vyzerá to tak, že sa mu chce venovať naplno.

Pokiaľ ťa táto správa nešokovala dostatočne, nasledujúce vety ťa posadia do kresla. Na internete sa totiž šíria špekulácie, že štúdio Warner Bros. zvažuje do role Supermana Michaela B Jordana. Po nedávnych správach, že novým Jamesom Bondom by mohol byť černošský herec Idris Elba, tu máme druhý prípad špekulácií, keď by mohol historicky „bielu“ postavu nahradiť niekto inej farby pleti.

Thanos im nesiaha ani po členky: Toto je 5 najmocnejších záporákov Marvel univerza

Počas písania tohto článku sa na internet zároveň dostala aj informácia, že stajňu DC opúšťa Ben Affleck čoby Batman. To skutočne znamená, že DCEU a celý projekt štúdia Warner Bros. je mŕtvy. Do kín v decembri príde Aquaman a budúci rok v apríli Shazam! Nakrúcať sa mala začať sólovka Flasha a pokračovanie (v USA) obľúbenej Wonder Woman. Či však štúdio tvorbu odklepne, je momentálne vo hviezdach. Zatiaľ čo Marvel potichu dokončuje nakrúcanie štvrtých Avengers čoby najočakávanejšieho filmu roku 2019.

https://www.youtube.com/watch?v=rYi5OPAoceA

Ako reagujete na tieto informácie ohľadne Henryho Cavilla a preobsadenia Supermana? Bude vám jeho stvárnenie postavy chýbať? Čo hovoríte na Afflecka a Batmana? Diskusia je vaša.

Zdroj: joe.co.uk, The Hollywood Reporter, unilad.co.uk
Odporúčame