Fanúšikovia filmu Sviňa sa dočkali: Slovenskú snímku si budeš môcť pozrieť aj online

Film Sviňa. Foto: Łukasz Wojciechowski

#Tvorcovia a distribútor megahitu Sviňa sa rozhodli zareagovať na dopyt divákov, ktorí sa pravidelne informovali o tom, kedy budú môcť film vidieť aj online. Prinášajú možnosť pozretia filmu cez unikátne online kino priamo v pohodlí svojich domovov.

Finančne najúspešnejší slovenský film Sviňa sa po pauze vynútenej pandémiou koronavírusu vracia k nedočkavým divákom unikátnym spôsobom. Spolu 10 ojedinelých virtuálnych online kino projekcií tohto ročného filmového hitu si diváci budú môcť pozrieť priamo zo svojich domovov počas piatich dní, od 29. apríla do 3. mája. Každý večer sa uskutočnia dve virtuálne premietania o 20:00 alebo o 22:00 hod. za skvelú cenu 3,99 .

Lístky na online premietanie si môžete zakúpiť  na stránke www.filmsvina.sk

Je to vôbec prvýkrát, čo sa slovenský filmový hit dostáva do online priestoru tak krátko po distribučnej premiére v kinách. Politický thriller režisérskeho dua Mariany Čengel-Solčanskej a Rudolfa Biermanna nakrútený podľa rovnomenného bestselleru Arpáda Šoltésa vo februári valcoval kiná a prepisoval historické tabuľky v návštevnosti. Už prvý víkend po premiére sa s 90 000 divákmi stal najúspešnejšou slovenskou filmovou novinkou v kinách.

Počas piatich týždňov si Sviňa na konto pripísala 391 596 divákov a prekonala všetky doterajšie slovenské filmové hity ako Trhlina, Čiara, Všetko alebo nič a Únos. Príbeh bezškrupulózneho mafiána Wagnera (Jozef Vajda), ktorý operuje medzi najvyššími politickými špičkami, vyvolal v divákoch v predvolebnom období silné emócie.

Film Sviňa. Foto: Łukasz Wojciechowski

Víťaznú jazdu v kinách na ceste za titulom najnavštevovanejšieho slovenského filmu v histórii však „násilne“ prerušila pandémia koronavírusu, a tak Sviňa zatiaľ zostáva na druhom mieste za Jakubiskovou historickou drámou Bathoryčka, ktorú videlo 432 300 divákov.

„Mali sme veľa dopytov od ľudí, ktorí film nestihli vidieť v kinách, a to nielen zo Slovenska, ale aj od Slovákov žijúcich v zahraničí. Rozmýšľali sme, ako uspokojiť očividný záujem v situácii, ktorá nastala. S distribučnou spoločnosťou Cinemart sme sa rozhodli otestovať túto novú, revolučnú online cestu, počas ktorej môžu ľudia spolu virtuálne sledovať ten istý film v rovnakom čase. Sami sme veľmi zvedaví, s akým prijatím sa táto možnosť stretne. Je to aj pre nás test do budúcnosti, ktorý môže naznačiť nové smery v kinodstribúcii a otvoriť diskusiu,“ hovorí Rudolf Biermann, úspešný filmový producent a spolurežisér Svine.

Okrem Jozefa Vajdu sa o silné herecké výkony vo filme postarali aj Diana Mórová, Daniel Heriban, Marko Igonda, Gabriela Marcinková, Szidi Tobias či mladé herečky Dana Droppová a Petra Dubayová. Film Sviňa distribuovala spoločnosť Cinemart. Premiéru v slovenských kinách mal 6. februára.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame