Sviňa prekonáva všetky rekordy: Po mesiaci sa stala druhým najnavštevovanejším slovenským filmom v histórii

Foto: cine-max.sk

#Necelý mesiac v kinách stačil politickému thrilleru Sviňa na to, aby sa stal druhým najnavštevovanejším slovenským filmom v novodobej histórii. Od premiéry, 6. februára, Sviňa nepretržite kraľuje rebríčkom návštevnosti a prepisuje historické tabuľky. Doteraz ho videlo 369 316 divákov, čím sa stala nielen druhým najnavštevovanejším slovenským filmom od roku 1993, ale aj šiestym najnavštevovanejším filmom vôbec.

Foto: cine-max.sk

Za sebou nechal najväčšie slovenské filmové hity Všetko alebo nič (340 994 divákov), Čiaru (332 400 divákov) a Únos (279 000), ale aj  svetové blockbustery ako Hotel Transylvania (289 785), Avengers: Endgame (278 000 divákov) a Zrodila sa hviezda (271 600 divákov) a prekonal aj legendárneho Avatara (366 533).

Herec Andrej Remeník o novom slovenskom filme Sviňa: Prišlo mi neuveriteľné, že takéto veci by sa u nás naozaj mohli stať

Keďže je film ešte stále s veľkým úspechom premietaný v kinách, a už štvrtý víkend za sebou prilákal najviac divákov, je pravdepodobné, že môže ašpirovať až na stupne víťazov spomedzi historicky najnavštevovanejších filmov. Zatiaľ na vrchole dominuje slovenská historická snímka Báthory s počtom 432 300 divákov.

Film Sviňa. Foto: Łukasz Wojciechowski

S tržbami 2 372 398 € urobila Sviňa celoslovenský rekord a zaujala v rebríčku prvé miesto a zároveň si z hľadiska tržieb získala druhé miesto spomedzi všetkých filmov uvádzaných na Slovensku. Najziskovejšou snímkou je zatiaľ hudobný životopis o skupine Queen, Bohemian Rapsody, ktorý má na konte 2,492 milióna €.

Nielen komerčný úspech filmu režisérov Mariany Čengel-Solčanskej a Rudolfa Biermanna, ktorý bol nakrútený podľa knižného bestselleru Arpáda Šoltésza, si všimli aj v prestížnom filmovom magazíne Variety. „Film Sviňa  sa stal slovenským blockbusterom a prepájajúcou niťou medzi divákmi v období prichádzajúcich volieb,“ vyzdvihli vo Variety.

Zábery z filmu Sviňa. Zdroj: Łukasz Wojciechowski

Obzvlášť potešiteľný je fakt, že Sviňa vzbudila veľký záujem aj v menších mestách a obciach s jednosálovými kinami ako Ružomberok, Michalovce, Komárno, Námestovo, kde je permanentne vypredaná a je ťažké sa do kina dostať. S veľmi priaznivým prijatím sa stretlo aj nasadenie verzie s maďarskými titulkami, čo sa stalo tiež vôbec prvýkrát v histórii.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame