Fantastická správa pre nadšencov cestovania: Švédsky hotel ponúka ubytovanie zadarmo, má to ale háčik

Foto: unsplash.com

#Škandinávska krajina nepatrí medzi otrepané destinácie, napriek tomu tam je krásne a je čo vidieť. Švédsko, ktoré má viac ako 10 miliónov ľudí, mnohí Slováci považujú za krajinu, kde sa dá získať najmä kráľovsky plat. Štát sa ale rozhodol zabodovať aj medzi cestovateľmi či všetkými „zdravo“ mysliacimi ľuďmi. Respektíve istý hotel…

Hotel Bellora prichádza so zaujímavým nápadom. Potenciálnych zákazníkov ubytuje u seba zadarmo. Prespať vo Švédsku a nezaplatiť ani cent? To znie predsa fantasticky! Ale zrejme aj ty tušíš, že to nebude úplne jednoduché. Hotel ako kompenzáciu požaduje, aby si sa vzdal pripojenia na internet.

Ak si myslíš, že sa to dá parádne ofejkovať, si na omyle. V izbách je umiestnená špeciálna lampa Skärmfri, ktorá meria dĺžku pripojenia na internet. Ak sa rozsvieti na červeno, máš smolu a musíš zaplatiť plnú sumu za ubytovanie. Každý turista má nárok byť online polhodinu denne. Hotel tak chce pomôcť ľuďom úplne si oddýchnuť a motivovať ich, aby čas strávili s milovanou osobou a nie čumením do obrazovky. Vydržal by si nebyť online?

Foto: .facebook.com/hotelbellora/
Odporúčame