Erik Tresor a jeho nový song Ty a ja

22-ročný Bratislavčan, Erik Tresor, vlastným menom Erik Szeif nie je na slovenskej rapovej scéne žiadnym nováčikom. Hudbe sa Erik venuje už skoro desať rokov, s prvými pokusmi začal v čase, keď mal sotva 11 rokov, pričom si sám doma nahrával prvé vlastné tracky.

Erik je realista, a preto vie, že presadiť sa dnes v silnej konkurencií, nie je vôbec ľahké. Hudbe obetoval všetko školu, peniaze i voľný čas. Dnes už vieme, že sa oplatilo, pretože sa pomaly, ale isto presadzuje a každým svojím ďalším songom zvyšuje úroveň svojej hudby a zlepšuje sa v rôznych smeroch.

https://www.instagram.com/p/B4ZZJA5phy2/

Jeho prvý song, ktorý sa dočkal aj oficiálneho videoklipu vyšiel v roku 2018 s názvom Túlame sami. Hudobne v ňom Erikovi sekundoval Adrian, o klip sa staral Abdul, ktorý je spájaný s Overground Art a produkciu mal na starosti Hoodini.

Na  jar  tohto roka sme sa dočkali aj ďalšieho singlu s názvom Sám, v ktorom Erik Tresor vyjadruje úprimne pocity a myšlienky na rôzne témy. Nebráni sa samote, ba dokonca tvrdí, že niekedy ju človek doslova potrebuje, lebo aj samota človeka posúva ďalej a dopredu.

https://www.instagram.com/p/B4z15HKJqVe/

Odvtedy Erik vydáva svoje songy pravidelne skoro každý mesiac. Môžeme spomenúť napríklad song Ra Ra ( feat Brownio), Na na na ( feat Brownio), Furt,  Hľadáme šťastie, Pardon, Amigo.

Niektorí sa naozaj čudujú ako je možné, že Erik Tresor vydáva svoje songy tak pravidelne pričom si dáva záležať nielen na textoch, ale aj na spracovanom videoklipe. Nič neodflákne, ani nepodcení, preto je teda na mieste otázka, ktorú si mnohí fanúšikovia tak často pri tomto mladom Bratislavčanovi kladú: Kde tento chalanisko berie toľkú inšpiráciu, chuť a čas venovať sa rapu do takej miery a tak naplno?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je toto najlepší rapový song leta 2022?

Naposledy svojim songom potešil Erik Tresor svojich fanúšikov len nedávno.  Hlavnou témou songu s názvom Ty a ja je čas. Čas, ktorý plynie a mení veci. Čas, ktorý ho posúva do budúcnosti, ktorá bude lepšia ako minulosť a vráti sa v nej všetka snaha a práca na svojej vlastnej osobnosti. Stavia si plány a verí v to, že ich môže naplniť. Ak by to tak nebolo, vtedy by sa označil za slabého chlapa.  Teraz však maká a nenechá sa zmiasť radami ostatných.

https://www.instagram.com/p/B4KxYo4J7tL/

Uvidíme, ako sa tvorba Erika Tresora uchytí medzi slovenskými fanúšikmi rapu. Má to nepochybne ťažké a čaká ho veľa práce, pretože to, že vydáva song každý mesiac je síce pekné a jeho fanúšikov určite teší, no úspech mu to nezaručí. Dostane sa však aspoň do širšieho povedomia fanúšikov, ktorí si popri rapových esách vypočujú aj menej známych raperov. Erikovi držíme palce, pretože nikto nespochybňuje, čo všetko už hudbe a rapu obetoval. A najlepšia pozitívna väzba je samozrejme od samotných fanúšikov.
Odporúčame