Ego má jasno: Zatiaľ ma bavila každá životná etapa

Ktorá časť života je najlepšia? Samozrejme, ak máte okolo dvadsiatky, je to náročné určiť, i keď už aj v tom veku sa dá porovnávať s detstvom či pubertou. Koniec koncov, každé životné obdobie má niečo do seba, i keď faktom ostáva, že to človek neraz docení až niekoľko rokov po jeho skončení. Zaujímavú myšlienku do tejto problematiky aktuálne priniesol rapper Ego, člen legendárnej skupiny Kontrafakt a autor dvoch sólových albumov Precedens a Egotron.

Ego má na svojom profile na sociálnej sieti Instagram viac ako 306 tisíc priaznivcov a pravidelne prispieva, či už prostredníctvom postov (príspevkov) alebo instagramových príbehov. Jeho fan base je veľká a verná, on sa jej pravidelne venuje a nie je to tak dávno, čo prinášal pravidelné novinky z rapového sveta, ktoré boli medzi ľuďmi veľmi populárne. Teda, on ich prináša naďalej, i keď vo veľkej miere to závisí od jeho času, ktorého nie vždy má nazvyš. A to je samozrejme logické.

Prejdime k podstate. Ego aktuálne na svojom profile zverejnil fotografiu so svojimi dcérami, ku ktorej napísal krátky, no o to silnejší odkaz. „Ja neviem, ale zatiaľ ma bavila každá životná etapa.“ Komentáre ľudí na seba nenechali dlho čakať. Veľa priaznivcov ho podporilo a pochválilo, pretože ako sa hovorí, tak to má byť. Či má človek 10, 20,30, 40, 50, 60 alebo viacej, život sa dá užiť, precítiť, oceniť a podobne.

Ono, z toho, čo Ego prezentuje a ako sa ukazuje na sociálnych sieťach ide naozaj dobrá energia. Je vidieť, že to už nie je nevybúrený mladík, ale je to zodpovedný rodič a manžel, progres, či už hudobný alebo životný je na ňom badateľným prvkom. Ale tento konkrétny príspevok pojednáva aj o niečom ďalšom, nemenej podstatnom. O ľudskom mindsete. Aj keď sa Egovi darí, ani on a ani nikto na svete nemá všetko. Keď sa ale sústredíme na to, čo nemáme, nikdy nebudeme šťastní a budeme sa neustále hnať za niečím ďalším. Keď ale oceníme to, čo máme, budeme šťastní, každý deň. A to je niečo, nad čím sa oplatí prinajmenšom zamyslieť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapperi, ktorí produkujú: Dôkaz hudobnej všestrannosti?

A niekedy si to ľudia ani neuvedomujú, kým nezačnú spomínať na „staré dobré časy“. Ale tie časy si treba užiť, keď sú aktuálne. Ktovie, možno vám tieto Egove slová pomôžu pozerať sa na niektoré veci inak, inšpirujú vás. Každopádne, už čoskoro sa môžeme od tejto slovenskej rapovej stálice tešiť na nové hudobné novinky. Tento rok by ich malo byť neúrekom. Minimálne vieme, že nový album tento rok plánuje legendárna skupina Kontrafakt. A vraj niečo chystá aj samotný Egáč.

Budeme na to netrpezlivo čakať, pretože, keď sa Ego doposiaľ na niečo zameral, bolo to prinajmenšom veľmi zaujímavé. Keď sa na to pozrieme retrospektívnym spôsobom, jeho sólový album Precedens, ktorý vyšiel v roku 2017 a bol jeho premiérovým, bol skutočne precedensom v mnohých ohľadoch a ľudia ho cenia dodnes, čo je po takej dobe veľmi cenné. A keď sa zameriame na jeho CD Egotron, ktoré vyšlo v roku 2020, taktiež na ňom nájdeme viacero prvkov, ktoré by sme nikde inde nenašli. Nie nadarmo je Ego často považovaný za akéhosi profesora slovenského rapu, ktorý sa nebojí hudobne ísť aj tam, kam by jeho kolegovia nešli.

Každý nový prvok je totiž risk, ešte k tomu, keď ste v rap game prakticky od začiatku a máte časť fanúšikovej základne, ktorá by sa dala označiť ako striktná. Keď Ego povedal, že na albume Kontrafaktu Real Newz chalani odleteli na mesiac, čo počuť v rovnomennej skladbe Mesiac, tak dodal, že na Egotrone je už vyslovene vo vesmíre. A ako ho poznáme, na našu planétu sa vracať nemieni, takže určite prekvapí aj v tomto kalendárnom roku.

Foto: Ego, profil na Instagrame Ego

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

 

Odporúčame