Dôvody, pre ktoré by si mal navštíviť Wave Festival

Od prvého ročníka Wave Festivalu ubehli už dva roky. Na prvom ročníku si fanúšikovia dobrej zábavy mohli užiť koncerty dvojice Dokkeytino – Adam 2K52, Porsche Boy, Radikal Chef, Gleb a skupina DMS. To sa bavíme len o rapovom stagi, samozrejme. Bola to radosť iná. Bola to naša posledná párty predtým, ako sme zostali všetci zavretí doma.

Zrejme nikto nepochybuje o tom, že tento ročník bude opäť riadna párty. To be honest, preavdepodobne to bude ešte šialenejšie. ČO AK sa však nájde niekto, kto o tomto pochybuje? No, po prečítaní tohto článku by mu mali byť všetky pochyby odstránené z jeho hlavy. Vybrali sme pre teba niekoľko dôvodov, kvôli ktorým by si nad účasťou na Wave Feste nemal chýbať ani ty.

Line Up

Keďže sme rapový portál, je absolútne logické, že nás zaujímajú práve raperi. Tí sú pre stovky z nás hlavným ťahákom. Dlho sme si nikde neužili žiadne väčšie rapové show – ani my, ani raperi. Síce už sa pár shows odohralo, v Trenčíne sme sa tento rok nedočkali ničoho, z čoho by sme sa museli liečiť aspoň 3 dni. Tento rok prichádza Radikal Chef, Calin, Nik Tendo, Samey, Téčko, Decky, Mjay a Dokkeytino. Už aj z Instagramu môžme vidieť, že Radikal aj Nik Tendo sa vrátili na stage v takom štýle, že po ich vystúpeniach nás zrejme budú bolieť duše. Ale zvládneme to. Calin zasa na Slovensko prinesie album, ktorý je podľa mnohých najlepším projektom za poslednú dobu. Téčko si taktiež uži domáce prostredie, na ktoré sa naladí na akcii Hyperpunk v Trnave už o nieľko dní.

Dokkeytino bude taktiež „domáci“.  Len nedávno vydal banger BLADE, no určite si chce poriadne užiť aj staršie projekty. Mjay on the beat bro budeme počuť niekoľkokrát, chrbát bude kryť práve Radikalovi, no zahrá aj vlastný set. Keď sme pri setoch, svoj predstaví aj Decky, ktorý predtým kryje záda Nik Tendovi. Nespomenuli sme Luca Brassiho. Ten si strihne svoju premiéru v Trenčíne a zrejme bude snežiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Banger „FCKNG PRBLM” púta stále. Vrútky - hlavné mesto Slovenska?

Trenčín

Či už ide o Wave Nights, Wave Festival alebo iné akcie v Trenčíne, všetky končia rovnako. Je to predsa Európske hlavné mesto kultúry roku 2026. Jednoducho si nemôžu dovoliť sklamať a to be honest, to sa dlho nestalo. Rovnako tak sa do Trenčína dá dostať prakticky z celého Slovenska. Ak nebývaš v úplnej p.či, bude ti úplne stačiť jediný vlakový spoj.

AK prídeš skôr, môžeš si užiť mesto. Navštív hrad, Laugaricio, pozri sa na zimný štadión, choď do kina alebo na laser game. Alebo sa ožer v parku, ale nikomu nehovor, že tento nápad máš od nás. Večer ale musíš prísť do EXPO Center. To je jediná vec, ktorú 13.5. musíš spraviť.

Zábava

Je mi to až trápne, ale musím to napísať znova. Myslíš si, že raperi sa do Trenčína radi vracajú bez dôvodu? Stačí si pozrieť ich profily na Instagrame a nájsť akékoľvek video z Trenčína. Som si istý, že sa v popise bude písať niečo v tomto zmysle: Trenčín opät prekvapil a ľudia spravili ešte väčší bordel, alebo niečo v podobnom duchu. Klikni sem a uvidíš, ako Trenčín rozbil Radikal ešte minulý rok.

Môžeš byť VIP

To síce môžeš byť na každej akcii, no nie všade sa tak budeš naozaj cítiť. Ak si pár eur priplatíš, môžeš získať nejednu výhodu. Nebudeš sa tlačiť na vstupe, no ani na bare, VIP majú vlastny vstup, rovnako tak vlastnú zónu, kde je samostaný bar. Taktiež môžeš len tak nasávať atmosféru v chill zóne. Špeciálne miesto pod stageom je samozrejmosť.

Honorable mention

Budeme tam aj my. Nič iné netreba povedať.

Lístky kupuj na tomto odkaze.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč v novom singli ponúka majstrovský storytelling (VIDEO)

 

Odporúčame