Dominika Mirgová pred boxom: Menia sa mi obzory, spoznávam nových ľudí – je to jedno veľké dobrodružstvo (ROZHOVOR)

Dominika Mirgová (Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial)

#Slovenská speváčka Dominika Mirgová už 27. decembra 2022 zažije svoj boxerský debut. V rámci podujatia Fight Night Challenge 3 nastúpi proti Aless Capparelli. Čo všetko musela zmeniť, aby sa mohla seriózne pripraviť na duel v boxe, a v čom sú umelci iní od športovcov?

Žiadne skúsenosti, ale veľká motivácia

Prečo si sa rozhodla ísť do takejto výzvy?

Chcela som vyskúšať niečo nové, zdokonaliť disciplínu. Motivovalo ma, že si zlepším postavu, budem cvičiť každý deň a posuniem ženám dobrú myšlienku, aby sa vedeli brániť, vyjsť z komfortnej zóny. Ako ženy dokážeme všetko, čo si zaumienime, a presne to chcem ukázať.

Máš nejaké skúsenosti s bojovými športmi?

Nie, bojové športy som vlastne vôbec neuznávala. Čo sa týka športov celkovo, mám skúsenosti s volejbalom a tancovaním. Teraz som do toho ale úplne „zažratá“ a nesmierne ma to baví.

Ako veľmi sa ti v uplynulých dňoch smerom k príprave zmenil život?

Prispôsobujem svoj čas tréningom, často som fyzicky vyčerpaná, beriem doplnky, ktoré som nikdy nebrala. Môj život je skrátka úplne iný a nedá sa to s ničím iným porovnať. Menia sa mi obzory, spoznávam nových ľudí na tréningoch, a je to celé jedno veľké dobrodružstvo.

Ako prebiehajú tvoje tréningy v SFG?

Trénuje ma Maroš Vyskoč v Spartakus Fight Gym v Trnave, často spárujem s bývalou zápasníčkou Nikoletou Domorákovou. Pracujeme na kondícii a sile, precvičujeme jednotlivé údery a pravidelne aj spárujeme. Myslím, že je u mňa vidieť dobrý posun, zlepšujem a taktiež ma to baví viac a viac.

Dominika Mirgová myslí aj na mentálnu stránku

Ako ti v príprave pomáha mentálny kouč Radek Ševčík?

Radek je skvelý, vždy mi vie vysvetliť to, čomu nerozumiem, namotivovať, povzbudiť, dáva mi úlohy, ktoré plním pri tréningoch. Blížime sa do finále, aby som mala nastavenú hlavu. Nikdy som to nemala také telefonáty s takými ľuďmi, trvalo mi to, než som sa prispôsobila tomuto štýlu života. Nebolo jednoduché to skĺbiť, niečo som musela stopnúť smerom ku kariére, ale dnes ma to extrémne baví. V SFG je super atmosféra, rodinná, trávim tam veľa času.

Čo si sľubuješ od samotného zápasu, akoo by mohol prebiehať?

Myslím si, že obe chceme predviesť predovšetkým pekný boxerský zápas. Cieľom exhibície dvoch žien, ktoré nemajú s boxom nijaké skúsenosti by asi nemalo byť sa totálne zmordovať. Nerada by som prišla o svoj pekný nos. (smiech) Chcem ale samozrejme zápas vyhrať, to je jasné. 

 Aj napriek tomu váš zápas odsúdilo množstvo hejterov. Aký máš pre nich odkaz?

Nech si to každý príde vyskúšať. Niektorí píšu, že som ten zápas vzala kvôli peniazom. Tá výplata nie je taká vysoká, ako si možno myslia. Sú to bežné peniaze, ktoré by som mohla dostať za spoluprácu v rámci Instagramu, ktorú by som nafotila z pohodlia domova. Toto je niečo iné. Beriem to ako výzvu, skúsiť v živote niečo nové, vyjsť zo stereotypu a taktiež dokázať, že to zvládnem. Prárkrát som samozrejme tejto výzvy ľutovala, hlavne zo začiatku pri tréningoch, kde som už nemohla ísť ďalej. Ten pocit príjemnej únavy po tréningu si ale teraz užívam.

Kariéra je jemne v úzadí 

 Čo táto výzva známena aktuálne pre tvoju speváku kariéru? Stíhaš oboje alebo si uprednostila prípravu na zápas?

Samozrejme, obmedzuje ma to v rámci tvorenia. Nezvládam byť v štúdiu každý deň a pracovať v noci ako som bola zvyknutá. Umelci sú nočné tvory, športovci naopak začínajú o siedmej ráno, takže som musela prekopať svoj životný štýl. Preto sa taktiež zmenili moje plány s albumom, ktorý som musela posunúť.

Ako sa zmení tvoja štedrovečerná večera a celkovo Vianoce, keď zápasíš iba chvíľu po nich?

Na Štedrý deň budem určite jesť normálne, od 25. si budem dávať pozor, obmedzenie oproti normálu to určite bude. Ale tá povianočná diéta vlastne vôbec nie je na škodu. (smiech).

Viac rapového obsahu a ďalšie informácie o zápase Dominika Mirgová vs Aless Capparelli nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame