Nekritizujte Aless a Dominiku: Skôr si z nich berte príklad (NÁZOR)

Dominika Mirgová vs Aless (Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial, aless_capparelli)

#V uplynulých týždňoch sme si na rôznych platformách všimli nepochopiteľne veľa hejtu na adresu Dominiky Mirgovej a Aless Capparelli. Dôvodom je ich boxerský zápas, ktorý je na programe dnes. Poďme si vysvetliť, prečo by ste tieto dve nemali odsudzovať, ale skôr chváliť…

Kritika, ktorá nie je oprávnená

Už dnes večer v rámci podujatia Fight Night Challenge 3 proti sebe nastúpia v boxerskom zápase Dominika Mirgová a Aless Capparelli. Pre obe dievčatá to bude v ringu premiéra, profesionálny športový zápas zatiaľ ani jedna z nich neabsolvovala. Keď bol tento duel oznámený, fanúšikovská obec sa hneď rozdelila na dva tábory.

Jeden sa tešil na to, že fight MIRGOVÁ vs ALESS bude, ďalší nechápe, ako takáto kombinácia účastničiek môže dostať priestor. Okrem toho, vieme aký je slovenský ľud, v uplynulých týždňoch nenechal, obrazne povedané, na Dominike s Aless „nitku suchú“. Kritika sa valila z viacerých strán. Podľa nás ale nie je úplne oprávnená.

Dominika Mirgová pred boxom: Menia sa mi obzory, spoznávam nových ľudí – je to jedno veľké dobrodružstvo (ROZHOVOR)

Jasné, nebude to boxerský zápas na úrovni Tyson Fury vs Deontay Wilder alebo športová šou na leveli ako Karlos Vémola vs Attila Végh. To od toho nikto nečaká. Ako nám ale samotné dievčatá v rozhovoroch povedali, chcú skúsiť niečo nové, chcú sa „hecnúť“ a dokázať nielen sami sebe, že majú na to, aby sa postavili do boxerského ringu.

Skôr si zaslúžia pochvalu než kritiku. Ukazujú, že sa dokážu zahryznúť, fyzicky aj mentálne sa pripravovať a popri tom nezabúdajú na svoje okolie, rodinu a v neposlednom rade hudobnú kariéru. Ísť takto „s kožou na trh“ je náročné a zaslúži si to rešpekt. Nech už vyhrá ktorákoľvek z nich, už len samotný fakt, že budú proti spolu stáť v boxerskom zápase, môže byť pre mnohé ženy motiváciou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čitateľský denník: Amputovaná ruka, cudzoložstvo, vražda, ponižovanie a nielen to sa zmestilo do vojnového románu!

Netreba zabúdať na to, že v rámci Fight Night Challenge je to vôbec prvé ženské meranie síl. Pevne veríme, že bude precedensom, ktorý prinesie viac a viac duelov tohto typu. Kritiku si treba brať k srdcu iba keď je konštruktívna.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame